Wtedy, gdy długie spodnie robocze mogą być zbyt ciepłe, warto zdecydować się na te, które posiadają krótsze nogawki. Bardzo dobrym zakupem będą spodnie o długości 3/4, które mogą być uzupełnione o praktyczne kieszonki na nakolanniki.

Do pracy można wykorzystać różne fasony spodni roboczych. Te o długości nogawek 3/4 rekomendowane są przede wszystkim dla osób, którym zależy na większym komforcie pracy podczas cieplejszych dni, lecz jednocześnie nie chcą rezygnować z ochrony kolan.

Spodnie robocze 3/4 – do stosowania z nakolannikami

W wielu zawodach pracownicy muszą często wykonywać swoje obowiązki na kolanach. Oznacza to, że zastosowanie zwykłych spodni z krótkimi nogawkami do kolan nie zapewni właściwej ochrony. Dobrym wyborem będą wtedy spodnie o długości 3/4, które dodatkowo posiadają praktyczne kieszonki na nakolanniki.

Nakolanniki do spodni to specjalne akcesoria chroniące kolana przed nadmiernym naciskiem i urazami. Umieszczone w kieszonkach w spodniach są bardzo praktycznym rozwiązaniem, które sprawdza się na różnych stanowiskach pracy.

Przykładowe zastosowanie spodni roboczych z nakolannikami:

  • brukarz
  • glazurnik – kafelkarz
  • serwisant
  • monter
  • ogrodnik

Oczywiście, spodnie te sprawdzą się także na innych stanowiskach pracy, na których pojawia się konieczność prawidłowej ochrony kolan.

Gdzie można kupić dobre spodnie robocze o długości 3/4?

Aktualnie spodnie robocze można zakupić przede wszystkim w sklepach BHP, które specjalizują się w dostawie wyposażenia BHP. W asortymencie można znaleźć także pełną gamę spodni, w tym także praktyczne i bezpieczne spodnie 3/4, które dedykowane są do użytku wraz z nakolannikami – posiadają specjalne kieszonki do ich umieszczenia. W sklepach BHP można dokupić do nich również dopasowane nakolanniki.

Podsumowując, spodnie robocze 3/4 to bardzo dobry wybór na wiele stanowisk pracy. Długość za kolana powoduje, że odzież ta zapewnia dodatkową ochronę dla kolan. Jeszcze większy poziom bezpieczeństwa zapewnia wtedy zastosowanie nakolanników.