Księgowym w UK jest być łatwiej niż w Polsce. Przepisów, które są niezrozumiałe tam nie ma i z ich interpretacją poradzi sobie każdy. To, dlatego ludzie, którzy wyjechali z Polski czują się na obczyźnie o wiele lepiej niż w swoim kraju.

Nie mają problemów z rozliczeniami się z urzędem skarbowym. Nie ma problemów z tym żeby wypełniać deklaracje. Państwo nie czeka na błąd żeby zaraz pojawiły się bardzo wysokie kary. Tutaj tego nie ma, ale oczywiście, jeśli ktoś mocno się postara i bagatelizuje przepisy, jakie obowiązują to musi się liczyć z tym, że karę zapłaci. U nas za spóźnienie się z rozliczeniem podatkowym kary mogą sięgać tysięcy złotych.

W przypadku UK jest to sto funtów, a więc nawet tutaj widzimy, że różnica jest bardzo duża, dlatego warto się zastanowić nad tym czy by tam nie pojechać. Można otworzyć własną, małą firmę i działać bez najmniejszego problemu. Księgowi zajmują się pomocą i małym i dużym firmom, dlatego jeśli takiej pomocy będziemy potrzebować to ze znalezieniem kogoś odpowiedniego nie będzie większego problemu.

Księgowy prosto z Polski
W UK można znaleźć księgowych, którzy są z naszego kraju i tam się odnaleźli. Mają wzięcie takie osoby, bo Polacy nie zawsze znają język angielski i wolą porozumiewać się w swoim języku. Dla nich jest to łatwiejsze po dowiadują się jak należy wypełniać wszystkie deklaracje i w ogóle jak ma wyglądać księgowości w Wielkiej Brytanii. Taka pomoc jest bardzo potrzebna, a zwłaszcza na początku, kiedy jedziemy do nowego kraju i nie wiemy za mocno jak tam się poruszać w tych wszystkich przepisach. Trzeba w ten sposób sobie pomagać i polegać na kimś, kto na pewno jest w stanie nam pomóc. Takiej osobie trzeba w stu procentach zaufać, bo nie sprawdzimy tego, co nam mówi, bo się na tym nie znamy. Kogoś godnego zaufania znajdziemy na stronie https://cblfinance.co.uk i jeśli potrzebny nam księgowy to ta firma na pewno nam pomoże. Mają wielu zdolnych księgowych do różnego rodzaju zadań, dlatego trafimy na coś, co jest nam potrzebne.