Panele laminowane mogą być doskonałym pomysłem, jeżeli chcemy sprawić, aby nasza podłoga wyglądała elegancko, była łatwa w utrzymaniu, wówczas z pewnością panele będą dobrym rozwiązaniem.

Panele w odróżnieniu od podłogi drewnianej nie wymagają specjalnych zabiegów, takich jak impregnacja czy też cyklinowanie, jeżeli wybierzemy modele wytrzymałe, odporne na ścieranie, z pewnością będą cieszyły nas przez wiele lat.

Panele podłogowe o fakturze drewna

Odporna na ścieranie panele podłogowe Quick-Step Majestic

Oczywiście na panelach powinien znaleźć się wysokiej jakości laminat, musi być on przede wszystkim odporny na ścieranie, zarysowania, laminaty słabej jakości mogłoby szybko zostać uszkodzone. Warto zwrócić uwagę, iż jeżeli stosujemy panele pod krzesłem biurowym, wówczas kółka mogą z czasem wycierać laminat, czy też całkowicie go zetrzeć. Dlatego poszukując paneli laminowanych powinniśmy zwrócić uwagę na klasy ścieralności, wybierać panele najwyższej jakości w klasie AC5 oraz AC6.

Możemy wybrać także panele winylowe, są one odporne na wodę, zatem sprawdzą się dobrze w każdym pomieszczeniu w naszym domu. Możemy zatem zastosować je w łazience, gdzie często panuje wilgoć, na podłodze może znaleźć się woda. Obecnie coraz częściej wykorzystujemy panele w łazience czy też w kuchni, posiadają one właściwości, które zatrzymują wodę, są także łatwe w czyszczeniu, dlatego mogą być interesującą alternatywą dla płytek. Możemy wybrać także płytki laminowane, które będą imitowały kamień, taki jak granit czy też marmur w różnych kolorach, które doskonale będą współgrały z płytkami w naszej łazience. Z pewnością wykorzystanie paneli winylowych posiada wiele zalet, będą one dźwiękochłonne, jak również cieplejsze od płytki podłogowej.

Możemy wybrać przykładowo panele podłogowe Quick-Step Majestic, są to panele, które imitują podłogę na wykonaną z drewna, z desek, może być to deska w stylu dębu naturalnego, w kolorze patyny, brązu, w kolorze szarym brązowym czy też w różnych kolorach jasnych. Z pewnością podłogę tego typu będziemy mogli łatwo dopasować do naszych pomieszczeń, łazienki czy też do przedpokoju.