Walka nie jest łatwa, bo ilość chwastów dwuliściennych jest bardzo duża. Występują w zbożach ozimych i jarych. Dla chwastów nie ma znaczenia, co my siejemy, bo bardzo dobrze potrafią to wykorzystać. Dzisiaj stosujemy bardzo dużo nawozów, które działają na nasze rośliny, ale również działają dobrze na chwasty. Te drugie swój okres wegetacji zaczynają o wiele wcześniej, dlatego mają większe szanse na rozwój.

To, dlatego trzeba będzie dokładnie sprawdzać czy na polu nie pojawiaj się chwasty dwuliścienne jak chaber bławatek czy rumianek polny. Tutaj przydaje się doświadczenie, bo wtedy będziemy wiedzieć czy coś złego się czai i czy mamy już szukać herbicydu, który ma być bardzo skuteczny w działaniu. Jeśli się spóźnimy to trzeba będzie się liczyć z tym, że chwasty opanują całe nasze uprawy. Plonów z tego praktycznie nie będzie, a zatem mamy wtedy bardzo dużą stratę. Tego na pewno nie chcemy, bo kto ma nam za to oddać? Żyjemy z tego i trzeba się postarać tak walczyć z chwastami dwuliściennymi żeby ta walka była przez nas wygrana.

Co powinniśmy wybrać?
Na pewno wiemy, że ma to być coś bardzo skutecznego, ale dobrze się mówi, a o wiele gorzej się szuka. Każdy producent zachęcą do kupowania jego herbicydów, bo są najlepsze. W jaki sposób wybrać spośród tak dużej ilości ofert tę najlepszą? Nie pozostaje nam nic innego jak postawić na polską firmę. Polacy bardzo dobrze wiedzą jak produkować środki ochrony roślin, dlatego możemy wybrać coś właśnie w takiej firmie. Na sto procent będziemy z jej oferty zadowoleni, bo to są środki opracowane w oparciu o wieloletnie badania i duże doświadczenie. To pozwala na opracowanie specjalnej mieszanki herbicydów, która daje niesamowite efekty. Można taką mieszankę znaleźć na herbistar 200 ec. Dowiemy się jak stosować taki herbicyd i jakie to niesie ze sobą korzyści, a jeśli ich naprawdę bardzo dużo. Im szybciej kupimy u niech zestaw mocy tym szybciej się przekonamy w jak bardzo łatwy sposób można będzie zwalczać chwasty dwuliścienne w zbożach.