Istnieje wiele sytuacji, które mogą zakończyć się przyznaniem odszkodowania. Czasem jednak trzeba najpierw zawalczyć o należne świadczenie. Może to okazać się dosyć trudne, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w tego typu kwestiach. Niekiedy ubezpieczyciele odmawiają wypłaty albo proponują zaniżoną kwotę, niezgodną z poniesionymi stratami. Warto wtedy skorzystać z usług specjalistów.

Najczęstsze przyczyny odmowy wypłaty odszkodowania

Ubezpieczyciele najczęściej odmawiają wypłaty należnego świadczenia z powodu:

  • braku wyjaśnień odnośnie okoliczności wypadku,

  • niedostatecznych informacji o doznanych szkodach,

  • nawet drobnych niezgodności w dokumentach,

  • nieprawidłowego zgłoszenia szkody,

  • błędów w przedłożonej dokumentacji medycznej.

Takie, na pierwszy rzut oka nieistotne niuanse, potrafią stać się podstawą do cofnięcia odszkodowania. Można jednak skorzystać z pomocy prawnika, który specjalizuje się w tego typu problemach. Zna on bowiem doskonale treść przepisów prawnych i dzięki temu wie, jakie dowody oraz dokumenty okażą się konieczne w danym przypadku. Może również poprowadzić postępowanie sądowe, jeżeli zajdzie taka konieczność

Jak wybrać odpowiednią osobę, która potrafi pomóc?

Aby uzyskać adekwatną do szkody wypłatę, powinno się skorzystać z usług profesjonalnego przedsiębiorstwa, zajmującego się uzyskiwaniem odszkodowań w Poznaniu. Zatrudnia ono bowiem doświadczonych i wykwalifikowanych prawników, którzy znają metodykę postępowania w tego typu sprawach. Wybór konkretnej firmy potrafi niekiedy okazać się trudny. Warto kierować się przede wszystkim opiniami klientów. Im ich więcej, tym bardziej popularne są usługi danego przedsiębiorstwa — oczywiście, powinny być one również pozytywne. Ostateczna decyzja musi uwzględniać porównanie ofert różnych usługodawców. Istotny jest zwłaszcza sposób rozliczenia oraz opłaty za udzielenie pomocy. Czasem kwota jest stała, niekiedy jednak stanowi ona prowizję od uzyskanego odszkodowania.

Dlaczego warto skorzystać z usług prawnika?

Zdecydowanie się na współpracę z profesjonalistami z Helpum potrafi oszczędzić nie tylko czas, ale również nerwy. Dzięki temu można skupić się na rozwiązywaniu innych problemów lub na powrocie do zdrowia i rehabilitacji, jeżeli odszkodowanie ma zostać wypłacone w związku z uszczerbkiem na zdrowiu. Powrót do sprawności potrafi okazać się długi i skomplikowany, warto więc nie dokładać sobie dodatkowych zmartwień. Ponadto samodzielne dochodzenie roszczeń z pewnością nie będzie tak efektywne, jak zrobienie tego za pomocą wyspecjalizowanej firmy, ponieważ prawnicy mają znacznie większą wiedzę i doświadczenie, niż przeciętny człowiek.

Czy można dostać odszkodowanie za wypadek sprzed lat?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli wiele lat temu doszło do wypadku z ich udziałem, to nadal mogą z powodzeniem uzyskać za niego stosowne odszkodowanie. Co prawda, w Polsce istnieje trzyletni termin, po którym przedawniają się roszczenia odszkodowawcze, ale da się go w części przypadków przedłużyć. W takiej sprawie z pewnością pomoże doświadczony prawnik. Przede wszystkim potrzebne będą dokumenty, które staną się dowodem na poniesienie szkody — na przykład dokumentacja medyczna, rachunki za leczenie czy też protokół policyjny. Jeżeli mowa o wypadkach komunikacyjnych, należy dostarczyć również papiery powiązane z pojazdami, które uczestniczyły w zdarzeniu.