Koty mogą być najlepszymi zwierzętami domowymi, o ile robisz wszystko, czego chcą! Jednym z Twoich obowiązków jako właściciela kota jest nauczenie się podstaw pielęgnacji kota, aby Twój kot był szczęśliwy i żył długo.

Czytaj dalej, aby uzyskać kilka świetnych wskazówek, o których powinien wiedzieć każdy właściciel kota.Koty stale się pielęgnują, dlatego rzadko potrzebują kąpieli. Jeśli twój kot wpadnie w coś szczególnie śmierdzącego, kąpiel mu nie zaszkodzi. Jeśli Twój kot nie lubi wody, możesz chcieć założyć rękawiczki, aby się nie podrapać. Możesz również poprosić o pomoc przyjaciela lub członka rodziny.Unikaj kontaktu wzrokowego, aby zaprzyjaźnić się z kotem. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego koty wydają się przyciągać do osoby, która ich najmniej lubi? Odpowiedź leży w mowie ciała kota. Dla kotów gapienie się jest „niegrzeczne” i może być uważane za wyzwanie. Odwracanie wzroku pokazuje, że szanujesz ich przestrzeń i nie będziesz zagrożeniem. Więc następnym razem, gdy będziesz chciał poznać nowego kociego przyjaciela, odwróć wzrok i pozwól mu się do ciebie zbliżyć.Jeśli właśnie dostałeś swojego kota, chcesz od razu zabrać go do weterynarza, zwłaszcza jeśli jest to dziki kot lub kociak. Kocięta rodzą się z pasożytami i potrzebują zastrzyków i leków, aby się ich pozbyć. Dzikie koty mogą przenosić choroby. Dlatego ważne jest, aby je natychmiast sprawdzić.Utrzymuj kota w zdrowiu i nie wybredny, wprowadzając zróżnicowaną dietę. Zawsze kupuj kilka różnych marek żywności i obracaj je. W ten sposób Twój kot przyzwyczai się do próbowania i akceptowania nowych smaków. Jeśli jedna marka spożywcza wypadnie z biznesu, zawsze będziesz miał do zaoferowania wiele innych akceptowalnych opcji.Chroń swojego kota przed zadławieniem. Pamiętaj, aby bezpiecznie pozbyć się kości drobiu i ryb. Jak pomóc zrozumieć kota?

Zawiń je w papierową lub plastikową torbę i wrzuć do kosza na śmieci na zewnątrz, szczelnie zamkniętą pokrywką.

Ewentualnie umieść je w plastikowej torbie i zamroź do dnia, w którym zostaną wywiezione śmieci.Niedroga gumowa mata powitalna pomaga utrzymać karmę dla kota z dala od podłogi. Jest to również świetne narzędzie, które pozwala uchronić kota przed śledzeniem śmieci po wyjęciu z pudełka. Czarne gumowe maty kosztują w sklepach dolarowych około trzech dolarów. Połóż miskę z karmą dla kota na jednym, a kuwetę na drugim.Jeśli twój kot musi przejść operację, taką jak kastracja lub kastracja, będzie potrzebował odpoczynku po powrocie do domu. Ciężko jest powstrzymać kota przed podskakiwaniem na meble, ale konieczne jest unikanie wyrywania szwów. Wyznacz miejsce w domu, w którym kot będzie mógł się zregenerować, w którym będzie mniej prawdopodobne, że się zrani, dopóki nie wyleczy się na tyle, aby mógł swobodnie wędrować.Wypróbuj wkładki do pudełek dla kotów. Mogą nie działać dla wszystkich, ale mogą być pomocne, jeśli pracują dla Ciebie. Wyłóż kuwetę jedną z tych wkładek, a następnie włóż żwirek dla kota jak zwykle. Jeśli działa poprawnie, powinieneś być w stanie zebrać wkładkę i wyrzucić śmieci. Niestety, czasami koty po prostu drapią wkładkę na kawałki, gdy prowadzą swoją działalność.Nie próbuj kąpać kociaka, który ma mniej niż cztery tygodnie. Młodemu kociakowi nie jest łatwo regulować temperaturę ciała. Może to spowodować wyziębienie kociaka. Aby być po bezpiecznej stronie, należy odczekać od 12 do 16 tygodni po urodzeniu, aby wykąpać je po raz pierwszy.Dopóki zobowiązujesz się do odpowiedniej opieki, kot może być wspaniałym zwierzakiem. Dobrzy właściciele kotów często przeglądają ten artykuł i biorą sobie do serca jego rady. Przy odrobinie miłości i wysiłku Twój kot z pewnością będzie miał szczęśliwe i zdrowe życie.