Obecnie żyjący Polacy mają praktycznie nieograniczone opcje wakacyjne do wyboru, bowiem za sprawą spopularyzowania się tanich linii lotniczych bilety na samolot są tańsze niż do tej pory. Osoby, które lubią podróżować w obrębie Europy, jednak zobaczyły już wszystkie kraje na zachodniej części kontynentu, powinny wybrać się na Ukrainę. Wycieczki do tego pięknego kraju cieszą się bowiem coraz większą popularnością.

Dogodna forma podróży

Oczywiście należy zastanowić się, jaka forma podróżowania bardziej nam odpowiada. Do dyspozycji mamy kilka rodzajów transportu. Pierwszym jest samochód, opcja chętnie wybierana przez osoby zmotoryzowane, jednak jeśli chcemy z niej skorzystać, powinniśmy wybrać się w podróż w większej, 4-osobowej grupie. Kolejną, dość popularną alternatywą jest przeprawa autokarem, wycieczki na Ukrainę organizowane są z wielu części Polski. Również wygodną metodą na podróżowanie do tego pięknego kraju jest pociąg. Jest on o tyle wygodniejszy od autokaru, że bez problemu się przespacerujemy w nim od czasu do czasu. Najszybszą i najwygodniejszą opcją jest lot samolotem, szczególnie jeśli mieszkamy na zachodzie Polski. Jeżeli odpowiednio się rozejrzeć, można znaleźć bardzo ciekawe promocje na loty, ceny zaczynają się już od 200 złotych w obie strony.

Co zobaczyć?

Wybierając się na Ukrainę mamy bardzo wiele miejsc do ujrzenia, kraj ten bowiem jest znacznie większy od Polski, a także pełen atrakcji. Najwięcej polskich turystów wybiera Lwów, szczególnie dotyczy to starszych osób, które mają tam swoje korzenie. To piękne miasto bowiem należało niegdyś do Polski, dlatego nadal można tam znaleźć ślady pochodzące z tego okresu. Przede wszystkim warto przyjrzeć się uważnie Muzeum Farmacji, w którym można znaleźć autentyczne przyrządy aptekarskie, pochodzące z XX wieku. Poza tym spore wrażenie robi tamtejszy cmentarz, na którym pochowanych jest wielu Polaków. Wycieczki na Ukrainę z biurem podróży Chortycia warto odbywać także latem, kiedy to w tamtejszych kurortach, położonych nad Morzem Czarnym, czeka na turystów mnóstwo atrakcji.