Ponieważ energia słoneczna pokrywa się z zapotrzebowaniem na energię do chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń oraz wody, montaż paneli fotowoltaicznych mogą stanowić skuteczne rozwiązanie problemu szczytowego zapotrzebowania na energię w domu czy firmie, szczególnie w gorące letnie miesiące oraz zimą, kiedy zapotrzebowanie na energię jest wysokie.

Energia elektryczna wytwarzana przez ogniwa słoneczne jest czysta i cicha. Ponieważ nie używają innego paliwa niż światło słoneczne, systemy fotowoltaiczne nie uwalniają żadnego szkodliwego zanieczyszczenia powietrza, wody czy środowiska, nie wyczerpują zasobów naturalnych ani nie zagrażają zdrowiu zwierząt lub ludzi.

Zainwestuj w niezawodny system paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne nie mają mechanicznie ruchomych części, z wyjątkiem przypadków mechanicznych podstaw śledzących słońce, w konsekwencji mają znacznie mniej awarii oraz wymagają mniej konserwacji niż inne systemy energii odnawialnej, jak na przykład turbiny wiatrowe. Panele fotowoltaiczne są całkowicie ciche, nie wytwarzając żadnego hałasu, w konsekwencji są idealnym rozwiązaniem dla obszarów miejskich i do zastosowań w domu czy firmie. Również rolnicy mogą z powodzeniem korzystać z paneli słonecznych.

Kolektory słoneczne są używane do pochłaniania ciepła promieni słonecznych i przekazywania go do płynu przenoszącego ciepło, takiego jak powietrze, woda lub płyn niezamarzający, który z kolei przenosi je do ogrzewanych obszarów. Najbardziej rozpowszechnione są kolektory płaskie, które składają się z ciemnej powierzchni pochłaniającej promienie słoneczne oraz warstwy izolacji termicznej zwieńczonej taflą szkła, która generuje efekt cieplarniany. Kolektory pracują do 70 ° C powyżej temperatury otoczenia. Istnieją również kolektory słoneczne, które służą na przykład do suszenia upraw rolniczych, a także systemy nieszkliwione wykonane z gumy lub tworzywa sztucznego zamiast szklanej osłony, które są używane głównie do ogrzewania basenów.

Z pewnością fotowoltaika częstochowa pomoże nam oszczędzić na rachunkach za wykorzystanie energii, za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz podgrzanie wody. Montaż fotowoltaiki będzie zatem opłacalną inwestycją, która zwróci się po kilku latach.