Coraz częściej na urlop wybieramy polskie morze.

Na wybrzeżu znajdziemy wiele miejscowości turystycznych, od popularnych i obleganych przez turystów, po mniejsze, malowniczo położone nad samym Bałtykiem, gdziem możemy cieszyć się ciszą i spokojem z dala od tłumów. Jedną z takich miejscowości jest Niechorze, położone na Wybrzeżu Rewalskim. Możemy się tam zatrzymać w Tawernie pod Wodnikiem. Jest to całoroczny pensjonat położony bardzo blisko morza, zatem jest to rozwiązanie w dobrej lokalizacji, wygodnej dla turystów.

Komfortowe noclegi w Niechorzu nad samym morzem

Jeśli chodzi o noclegi nad morzem, Tawerna pod Wodnikiem oferuje wygodne pokoje dla dwóch, trzech oraz czterech osób. Pokoje są dobrze wyposażone, w każdym znajdziemy łazienkę i balkon, a z okien możemy podziwiać Bałtyk. Na miejscu znajdziemy również restaurację i bar, która serwuje wiele ciekawych potraw ze świeżych ryb, owoców morza, mięczaków, a także organizuje w lecie grilla, abyśmy mogli w taki sposób przygotowanych potraw spróbować. Oczywiście nad morze możemy pojechać również zimą, cieszyć się zdrowym powietrzem morskim bogatym w jod, spacerować po plaży, odwiedzać okolice Niechorza.

W Niechorzu znajduje się zabytkowa, piękna latarnia morska z 1886 roku, z czerwonej cegły. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy, możemy zatem z wysokości około 36 metrów podziwiać piękno okolicy. Jeśli mamy ochotę na wspólny odpoczynek z przyjaciółmi czy rodziną, warto wybrać się nad Jezioro Liwia Łuża, połączone kanałem z Bałtykiem, gdzie możemy obserwować ptaki. Dzieciom na pewno spodoba się park miniatur latarni morskich i motylarnia, gdzie możemy zobaczyć egzotyczne gatunki motyli z całego świata. Możemy również odwiedzić muzeum rybołóstwa morskiego z wieloma ciekawymi wystawami.

Z pewnością zima to również odpowiedni czas, aby pojechać nad polskie morze. Możemy znaleźć niedrogie noclegi w całorocznym pensjonacie, również restauracja niechorze oferuje pyszne posiłki z ciekawego menu. Z pewnością dla wielu osób zjedzenie smacznej i zdrowej ryby złowionej tego samego dnia w pobliskim morzu to nie lada atrakcja.