Wiele osób chce zająć się marketingiem mobilnym, ale nie wie, jak to zrobić.

Rzecz w marketingu mobilnym polega na tym, że aby odnieść sukces, musisz edukować się na ten temat tak bardzo, jak to tylko możliwe. Pomogą Ci w tym wskazówki, takie jak te w tym artykule.Wypróbuj kody QR w marketingu mobilnym. QR oznacza „szybką odpowiedź”, a same kody są podobne do kodów kreskowych. Można je zeskanować za pomocą większości urządzeń mobilnych na rynku, aby odsłonić wiadomość. Kody QR to doskonały sposób na tworzenie interaktywnych i angażujących kampanii mobilnych z docelowymi odbiorcami. Połącz kod ze specjalną ofertą, zniżką lub wiadomością o gratisach, aby stworzyć prawdziwy szum dla Twojej marki!Śledź swoje kody QR. Istnieje kilka bezpłatnych witryn internetowych, które umożliwiają śledzenie ruchu generowanego przez kody QR. Użyj tego, aby określić, które taktyki marketingowe są dla Ciebie najlepsze i wyeliminować te, które nie są tak skuteczne w przyciąganiu nowych klientów.Nie wysyłaj przypadkowych wiadomości do swoich klientów. Jeśli kontaktujesz się ze swoimi klientami, upewnij się, że kontaktujesz się z nimi w określonym celu. Wysyłanie losowych wiadomości do klientów to upadek wielu rzeczywistych kampanii marketingowych. Klienci potrzebują wysokiej jakości informacji z Twojego marketingu mobilnego.Jeśli masz wiele osób pracujących w Twojej firmie nad marketingiem mobilnym, ważne jest, aby każda osoba rozumiała plany i cele Twojej firmy, aby wszyscy pracowali na tej samej stronie. Opanowanie języka używanego w marketingu mobilnym

Twój zespół powinien być wystarczająco kompetentny, aby nie narażać Twojej firmy na kłopoty, jeśli klient zada pytanie.Tworząc reklamy w internecie mobilnym, musisz upewnić się, że treść jest zgodna z większością różnych przeglądarek mobilnych.

Należy to wziąć pod uwagę, ponieważ nie chcesz przypadkowo ograniczać klientom możliwości przeglądania Twoich treści. Trzymaj się głównych producentów telefonów i dokładnie sprawdź, czy istnieją jakieś ograniczenia, które mogą mieć dostawcy usług.Zdecyduj już teraz, czy zamierzasz używać kodów QR czy 2D w swojej kampanii mobilnej. Twoi odbiorcy mogą nie rozumieć, jak wykorzystać określoną technologię, więc musisz upewnić się, że wybierasz coś aktualnego, popularnego i przyjaznego dla ludzi. Prowadzisz marketing do zwykłych ludzi; nie każdy będzie obeznany z technologią.Jako marketer mobilny powinieneś skupić się na wszystkich swoich statystykach, a nie tylko na kilku popularnych. Mierz cały swój sukces, co oznacza wielokrotne użycie, współczynnik odrzuceń, unikalnych użytkowników i bardziej popularne statystyki, takie jak pobrania, otwarcia, aktywacje i rejestracje. Chcesz poczuć to wszystko tutaj.Stworzenie legalnego biznesplanu to dobry pomysł w przypadku marketingu mobilnego. Tylko dlatego, że urządzenia mobilne są małe, z pewnością nie oznacza to, że Twoje zadanie będzie łatwe. Upewnij się, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby wstępnie zaplanować całą kampanię, od jej powstania do hipotetycznego rezultatu, który chcesz objąć wszystkimi aspektami.W przypadku użytkowników mobilnych tekst ma o wiele większy wpływ niż wideo, więc pamiętaj o tym przed opracowaniem kampanii marketingowej. Ponad 88% wszystkich użytkowników telefonów komórkowych zajmuje się wiadomościami tekstowymi, ale tylko około 41% z nich poświęca czas na oglądanie filmów na swoich urządzeniach mobilnych. To oczywiście oznacza, że ​​tekst powinien być Twoim większym obszarem zainteresowania.Mam nadzieję, że teraz, gdy masz lepszy pomysł na mobilny rynek, powinieneś zacząć z większym optymizmem podchodzić do swoich celów marketingu mobilnego. Pamiętaj, że informacje zawarte w tym artykule to tylko część wszystkiego, czego możesz dowiedzieć się o marketingu mobilnym, więc szukaj nowej wiedzy i aplikuj, a nie powinieneś mieć problemu z sukcesem.