Komora jest wykorzystywana do przechowywania jabłek. To dobry sposób, który gwarantuje, że na wiosnę czy w obojętnie, jakim okresie można komorę otworzyć i jabłka z zyskiem sprzedać. Najlepiej to zrobić wtedy, kiedy jabłek na rynku już tak nie ma, bo wtedy ceny są naprawdę bardzo wysokie.

Samo przechowywanie w komorze to proces nie taki skomplikowany jak nam się wydaje. Trzeba zebrać jabłka jednego gatunku najszybciej jak to tylko jest możliwe. Wtedy szanse na przetrwanie ich w komorze są największe.

Komora jest szybko zamykana, ale między czasie trzeba będzie zastosować tam jeszcze coś, ale co? Jest to specjalny środek, który musi się w komorze znaleźć, a który zagwarantuje to, że jabłka nie będą gniły i nie będą się pojawiały inne choroby. Powodem pojawiania się takich problemów jest etylen. Ilość etylenu cały czas się zwiększa, dlatego ten proces trzeba będzie szybko zastopować żeby nie było z tego powodu większych problemów. Im więcej jest etylenu tym jest gorzej, ale ten środek niszczy etylen i jabłka dzięki temu są o wiele bardziej bezpieczne. To automatycznie oznacza większe zyski po otwarciu komory.

Gdzie można kupić taki środek?

Na rynku jest dostępny Polski środek do aplikowania do komory. Nazywa się FruitSmart i jest wybierany przez profesjonalnych sadowników, którzy mają swoje komory do przechowywania jabłek. Jego aplikacja jest bardzo prosta i nie trzeba się na tym za mocno znać. Wystarczy czytać instrukcje obsługi, która jest załączona do tego środka i już wiemy jak ma to wyglądać. Jest to bezpieczna metoda, która gwarantuje nam sukces. Na tym na pewno nam zależy, dlatego jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o tym środku to może wejść na stronę fruitsmart.pl – przechowywanie jabłek. Tutaj można również zamówić ten preparat i na pewno warto to zrobić. Jabłka przechowują się dzięki temu preparatowi o wiele lepiej, dlatego zyski będą dla nas o wiele większe niż w przypadku zastosowania tylko samej chłodni do przechowywania jabłek. Warto się na to już teraz zdecydować.