Obecnie kiedy restauracje są zamknięte wiele firm zdecydowało się na dostarczanie jedzenia do pracy czy też do domów, z pewnością będzie to wymagało oczywiście odpowiedniego transportu, oraz odpowiednich opakowań.

W przypadku dań obiadowych będą do charakterystyczne opakowanie gdzie możemy umieścić drugie danie oraz oddzielne opakowanie na zupę. Często także otrzymamy dodatkowo różnego rodzaju sosy czy też sałatki. Do zestawu oczywiście będą dołączone plastikowe sztućce, warto zwrócić uwagę iż powoduje to powstawanie dość dużej ilości odpadów.

Jak zmniejszyć ilość odpadów?

Biodegradowalne pojemniki na żywność

Firmy które mają świadomość ekologiczną zwracają uwagę aby zastępować opakowania styropianowe opakowaniami ekologicznymi które będą biodegradowalne, wówczas z pewnością będziemy mogli zadbać o środowisko.

Mogą być to przykładowo jednorazowe pojemniki na zupę na wynos które będą wykonane z pochodnych trzciny cukrowej, wykorzystuje się także bambus, różnego rodzaju rośliny które można w jakiś sposób łatwo przerobić, wykonać z nich materiał w którym będzie można przewozić artykuły spożywcze oraz napoje.

Codziennie zużywamy dość duże ilości wody w butelkach często są to opakowania plastikowe, dodatkowo warto zwrócić uwagę na dużą ilość napoi słodkich sprzedawanych w plastikowych butelkach.

Jest to widoczne szczególnie latem, kiedy kosze na śmieci zapełnione są plastikowymi butelkami różnej wielkości. Z pewnością warto poszukiwać odpowiednich zamienników, dzięki którym będziemy mogli oczyszczać naszą planetę, pamiętajmy bowiem iż butelki plastikowe stanowią obecnie niemały problem.

Dlatego też jeżeli mamy możliwość wybierajmy ekologiczne opakowania na jedzenie, jeżeli zamawiamy catering warto sprawdzić czy pojemniki na zupę na wynos jest wykonany z materiałów ekologicznych. Również firmy cateringowe które zajmują się dowozem jedzenia do domów zauważają iż warto stawiać na rozwiązanie ekologiczne, klienci chętnie wybierają firmy które stawiają na ekologię. Obecnie prowadzone są liczne badania nad wykorzystaniem szybko rozkładających się materiałów które będą mogły posłużyć jako opakowania na żywność.