Obrusy są tkaniną, która ozdabia stół, wiec powinien on być ciekawy pod względem wizualnym – kolor i wzornictwo, a także wytrzymały, aby po długim użytkowaniu i praniu nie zniszczył się.

Czasem rozmiary obrusów mogą być niedopasowane do rozmiarów stołu, ale nie stanowi to większego problemu, ponieważ sprzedaży dostępne są materiały na obrusy sprzedawane na mety bieżące. Można zakupić dowolną ilość tkaniny, a później ją tylko odpowiednio obrobić, aby zyskać gotowy obrus. W sprzedaży dostępne są obrusy z rożnych materiałów oraz o bardzo bogatej kolorystyce. Oferta taka jest przeznaczona zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i dla firm, takich jak restauracje, które potrzebują obrus na bardzo duże stoły. Dzięki bardzo bogatej kolorystyce nie powinno stanowić problemu wybranie takiej tkaniny, która najbardziej będzie pasowała do całości wystroju pomieszczenia, w którym stół się znajduje. Oczywiście obrusy mogą być również plamoodporne, dzięki czemu są bardziej praktyczne w użyciu, ponieważ nie ma problemu z usuwaniem uporczywych zabrudzeń. Stół jest bardzo ważnym meblem w domu, przy którym często spotyka się cała rodzina, szczególnie podczas różnego rodzaju uroczystości. Warto zadbać o to, żeby był on dobrze przyozdobiony, a do tego będą potrzebne dobrej jakości materiały.

Tkaniny takie powinny być wytrzymałe, a jednocześnie powinny mieć estetyczny wygląd, czyli ciekawa kolorystykę i wzornictwo.

Do wyboru są tez obrusy plamoodporne, dzięki którym nie będzie problemu z palmami, które na przykład po przyjęciu ciężko doprać, a jednocześnie choćby drobne poplamienia często się zdarzają, na przykład kiedy przy stole siedzą małe dzieci. Tkaniny sprzedawane są zazwyczaj na metry bieżące, wiec można wybrać taką tkaninę, która bez problemu pozwoli na przykrycie większego stołu lub kilku połączonych ze sobą stołów. Dobry dobór koloru tkaniny pozwoli na dopasowanie go do reszty wystroju, tak aby stworzyć Zgraną kompozycję. Wybór kolorystyki i materiałów dostępnych na rynku jest bardzo bogaty, więc nie powinno to sprawiać żadnych problemów.