Szukając szczepów konopi w Internecie, prawdopodobnie zobaczysz, że sativy są określane jako mózgowe, pobudzające, podnoszące na duchu i energetyzujące, podczas gdy indica są określane jako relaksujące, uspokajające.

Obecnie coraz więcej roślin konopi jest określanych jako hybrydy, ponieważ jest to dokładniejszy opis. Technicznie rzecz biorąc, wszystkie współczesne odmiany konopi są hybrydami, ale rośliny, które oficjalnie klasyfikujemy jako hybrydy, są celowymi krzyżówkami indica i sativa, zaprojektowanymi w celu uzyskania określonych cech i efektów działania, smaków i aromatów.

W sklepach można znaleźć wiele odmian nasion konopi

Odmiana konopi White Widow do upraw domowych

Każda odmiana konopi daje efekt tak indywidualny, jak reaguje organizm użytkownika, ale to nie znaczy, że nie możesz podejmować naprawdę świadomych decyzji dotyczących tego, które odmiany zamierzasz wypróbować w hodowli. Efekty, których doświadczasz w przypadku różnych odmian konopi, są znacznie bardziej bezpośrednio związane z kannabinoidami i terpenami. THC, dominujący związek konopi, jest tylko jednym z kilku kannabinoidów występujących w roślinie konopi. Każda odmiana ma swój własny skład kannabinoidowy i efekt towarzyszący. Kupowanie nasion u licencjonowanych sprzedawców detalicznych, którzy dostarczają szczegółowych wyników laboratoryjnych, ułatwiają podejmowanie decyzji, jaki gatunek wybrać.

Jak zawsze wiedza idzie w parze z doświadczeniem. Ciało każdego reaguje inaczej na wpływy zewnętrzne. Wystarczy doświadczenie i odpowiednie informacje, aby wiedzieć, co działa w twoim przypadku. Ostatecznie jesteś najlepszym źródłem informacji o tym, które produkty z konopi indyjskich przyniosą oczekiwane efekty. Niezależnie od tego, czy szukasz wszechstronnej, wytrzymałej odmiany konopi, takiej, o której wiadomo, że zapewnia wysokie plony, mocne pąki, szybki zwrot, czy też rośliny, które nadają się do uprawy w pomieszczeniach lub na zewnątrz, w sprzedaży z pewnością znajdziesz wiele łatwych w uprawie szczepów konopi.

Feminizowane nasiona konopi whitewidow dobrze znoszą uprawę w pomieszczeniach i nie wyrastają na zbyt dużą wysokość. Dodatkowo są bardzo łatwe w hodowli i poradzą sobie z uprawą tego szczepu nawet osoby bez doświadczenia.