Jak zaktualizować podwórko, które jest szare lub nudne? Co można zrobić, aby stworzyć inspirujący krajobraz dla przyjaciół i rodziny? Odpowiedzi, których szukasz, są właśnie tutaj.

Dołączone są również wskazówki dotyczące decydowania o tym, jak duży powinien być Twój projekt.Aby pomóc Ci zagospodarować przydomowy ogród, przed rozpoczęciem planów narysuj szkic. Nakreślając szczegóły swojej przestrzeni z dokładnym skalowaniem, uzyskasz lepszą perspektywę tego, co możesz dopasować do swojej przestrzeni, jakie rodzaje roślin lub akcesoriów są odpowiednie i różne opcje układu, z którymi możesz eksperymentować.Zanim cokolwiek kupisz, poświęć trochę czasu na narysowanie szczegółowego szkicu swojego ogrodu. Powinieneś dokładnie wiedzieć, gdzie się dzieje, a także w jakiej kolejności przystąpisz do tworzenia swojego krajobrazu. Daj sobie kilka tygodni na przejrzenie swoich szkiców i wprowadzenie kilku zmian, jeśli zajdzie taka potrzeba.Nie musisz zatrudniać fachowca, aby zaprojektował dla Ciebie krajobraz, ale warto poświęcić czas i pieniądze na szybkie spotkanie z architektem. Będziesz miał lepsze wyobrażenie o tym, ile będzie kosztował Twój projekt i być może unikniesz błędów, które w efekcie będą kosztować Cię pieniądze.Nie sadź zbyt dużo tej samej rośliny w swoim ogrodzie, chyba że jest to roślina, która wytrzyma wszystkie warunki pogodowe. Jeśli umieścisz te same rośliny w swoim ogrodzie i zginą poza sezonem, zostaniesz z pustym podwórkiem.Czy planujesz w najbliższej przyszłości sprzedać swój dom? W przeciwieństwie do wielu projektów remontowych w domu, przeróbka krajobrazu prawdopodobnie się zwróci, a nawet więcej. Przekształcenie podwórka w atrakcyjną i funkcjonalną przestrzeń przyczyni się do zwiększenia wartości domu, a zainwestowanie czasu w upiększenie podwórka może zapewnić natychmiastowy urok.Jeśli masz dość widoku swoich ukochanych roślin deptanych przez odwiedzających, rozważ dodanie ścieżki dla pieszych. Użyj cegły, kamienia lub drewna, aby stworzyć ścieżkę daleko wykraczającą poza granice obszaru, który chcesz chronić. Dobrze zdefiniowana, szeroka ścieżka jasno pokazuje, które obszary są bezpieczne, a także po których nie należy deptać.Staraj się promować głęboki wzrost korzeni na swoim trawniku. Możesz to osiągnąć poprzez odpowiednie nawożenie i podlewanie, kontrolę strzechy i pilnowanie wysokości trawy. Świetna rada na temat posiadania pięknego krajobrazu w swoim domu

Dzięki głębokiemu wzrostowi korzeni nie będziesz musiał tak często podlewać trawy i jest mniej podatny na suszę.Krajobraz według różnych pór roku.

Upewnij się, że masz w swoim ogrodzie różnorodne rośliny, które najlepiej sprawdzają się w różnych porach roku. W ten sposób stworzysz krajobraz, który będzie interesował przez cały rok. Posadź kombinację krzewów, drzew i kwiatów i upewnij się, że zawsze znajdzie się coś kolorowego, co przyciągnie wzrok, bez względu na porę roku.Planując projekt zagospodarowania terenu dla swojego domu, upewnij się, że jesteś świadomy trendów cenowych różnych produktów. Warto to wiedzieć, ponieważ okaże się, że niektóre przedmioty różnią się znacznie nie tylko w różnych porach roku, ale także z powodu innych czynników, takich jak zła pogoda lub klęski żywiołowe.Zmierz ilość światła słonecznego, jakie otrzymuje twój dom i podwórko, zanim wybierzesz jakiekolwiek rośliny do zagospodarowania terenu. Jeśli tego nie zrobisz, może się okazać, że roślina, na której polegałeś, nie przetrwa takiej ilości bezpośredniego światła słonecznego, jaką otrzymujesz. Będziesz chciał dopasować rośliny do oświetlenia, które otrzymujesz w domu, aby mieć pewność, że Twój krajobraz pozostanie zielony przez długi czas.Właśnie skończyłeś czytać krótkie wprowadzenie do krajobrazu, które każdy właściciel domu uzna za korzystne. Bez względu na to, jaki może być Twój wymarzony krajobraz, podane tutaj informacje i porady z pewnością przydadzą się przy podejmowaniu kolejnego projektu zagospodarowania terenu.