Każdy, kto samodzielnie przeprowadzał remont łazienki, wie, że prace wykończeniowe wymagają nie tylko umiejętności manualnych, ale też zmysłu estetycznego. Trzeba przecież odpowiednio dobrać do siebie różne elementy wyposażenia także pod względem wizualnym. Dlatego tak wiele osób urządzających łazienki stawia na zestaw WC miska z deską. Gotowe zestawy sprawiają, że wyposażenie strefy toaletowej jest o wiele prostsze niż było dotychczas. Jakie zestawy możemy dostać w sklepach? Jaką miskę wybrać – stojącą czy wiszącą? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania, przeczytaj nasz artykuł.

Na jaki zestaw WC miska z deską powinniśmy się zdecydować?

Każdy z nas może mieć zupełnie inne wymagania dotyczące każdego pomieszczenia w mieszkaniu lub domu. Jednak mimo wszystko z pewnością dla wielu osób najważniejsze jest, aby łazienka łączyła w sobie świetny wygląd i funkcjonalność. Właśnie dlatego zestaw WC miska z deską cieszy się coraz większą popularnością. Jest dla remontujących sporym ułatwieniem. Można go dostać w dwóch wersjach – w wersji wiszącej i stojącej. Obie opcje mają swoich zwolenników. Jakie są ich zalety?

Wisząca miska WC to rozwiązanie, które wybierają przede wszystkim osoby lubiące nowoczesny design. Podkreślają one również, że taka miska zajmuje mniej miejsca w łazience. Jest to więc doskonałe rozwiązanie, gdy do urządzenia mamy niewielką powierzchnię, którą chcemy maksymalnie wykorzystać. Dzięki umieszczeniu spłuczki na stelażu podtynkowym, łazienka może wydawać się optycznie większa niż w rzeczywistości jest. Nie oznacza to, że stojące miski całkowicie odeszły w zapomnienie. Również one mają swoich zwolenników. Są to przede wszystkim osoby ceniące sobie klasykę, a także ci, w których wnętrzach po prostu nie jest możliwe zamontowanie wiszącej miski ze względów na uwarunkowania techniczne pomieszczenia. Pamiętaj, że niezależnie, do którego rozwiązania bardziej się przychylasz, producenci dbają, żeby zestaw WC miska z deską był dostępny w wielu wariantach.

Co jeszcze musi znaleźć się w łazienkach? Umywalki wiszące!

Jeżeli zdecydowałeś się już na odpowiedni zestaw WC, warto teraz przejść do wyboru umywalki. Jest to obowiązkowy element każdej łazienki, ponieważ dzięki niej możemy przeprowadzać w komfortowych warunkach wszelkie zabiegi higieniczne – chociażby mycie zębów! Jak można bardzo łatwo się domyślić w momencie, kiedy pomieszczenie łazienkowe jest bardzo małe to szczególnie ważne jest to, aby doskonale rozplanować wymiary i rozmieszczenie wszystkich przedmiotów. Dzięki temu unikniemy sytuacji braku miejsca i wrażenia “zatłoczenia”. W takich przypadkach doskonale sprawdzają się umywalki wiszące. Dlaczego? Jak sama nazwa mówi umywalki wiszące przymocowuje się do ściany, dlatego też nie ma problemu z ich optymalnym rozmieszczeniem. Krótko mówiąc, umywalki wiszące są gwarancją tego, że mimo małej przestrzeni nasza łazienka będzie wydawać się nieco większa. Z łatwością produkt ten możemy dostać zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Producenci prześcigają się w projektowaniu coraz to nowocześniejszych form, dlatego każdy remontujący jest w stanie znaleźć umywalkę pasującą do wnętrza.