Ozonowanie jest jednym ze sposobów na pozbycie się bakterii i wirusów, obecnie wiele firm dezynfekuje miejsca pracy, w związku z zagrożeniem koronawirusa.

Aby wytworzyć ozon potrzebny będzie specjalny agregat, za jego pomocą można będzie przekształcić tlen zawarty w powietrzu w ozon. W naturze w czasie burzy ozon jest produkowany w sposób naturalny, wówczas możemy poczuć charakterystyczny zapach ozonu. Ozon potrafi usuwać nie tylko bakterie i wirusy, ale także roztocza i alergeny, eliminuje także nieprzyjemne zapachy. Z pewnością zaletą ozonowania jest także fakt że ozon nie pozostawia po sobie zapachu w odróżnieniu od chloru czy też różnych środków chemicznych służących do odkażania i dezynfekcji. Oczywiście pomieszczenie przed ozonowaniem należy odpowiednio przygotować, ważne będzie z pewnością dokładne uszczelnienie pomieszczeń, w czasie działania agregatu ozon nie powinien wydostawać się na zewnątrz, ponieważ ozon musi osiągnąć odpowiednie stężenie. Jeżeli pomieszczenie nie będzie odpowiednio uszczelnione, ozon zaczyna się rozpraszać w ciągu kilku minut, nie skoncentruje się wystarczająco, aby zabić pleśń w powietrzu, bez względu na to, jak długo maszyna będzie działać. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić moc generatora ozonu który będzie wykorzystywany.

Należy sprawdzić ile miligramów ozonu generuje on na godzinę, i czy to wystarczająca moc wyjściowa dla największej przestrzeni, którą będziemy dezynfekować.

W porównaniu do pracochłonnej dezynfekcji przez rozpylanie i usuwanie środków chemicznych ozonowanie ma wiele zalet. Ozon bardzo dobrze dociera do wszystkich miejsc, zatem zdezynfekowane zostaną wszystkie miejsca w budynku. Dobrym pomysłem jest także ozonowanie starszych domów, w których zbiera się wilgoć co może doprowadzić do rozprzestrzeniania się grzybów i pleśni, które są trudne do usunięcia. Jeżeli poszukujemy tego rodzaju usług powinniśmy poszukać profesjonalnej firmy, która posiada doświadczenie jak również profesjonalny sprzęt do ozonowania. Warto wejść na stronę https://mr-ozone.pl/ I zapoznac się z oferowanymi usługami.