W przypadku obrabiania okrągłych przedmiotów metalowych należy wykorzystać specjalne maszyny.

Obróbka za pomocą tokarki, jest to toczenie, które może być wykonywane na przedmiotach kolistych, wykorzystujących ruch obrotowy, za ich pomocą można obrobić wiele różnych przedmiotów. W przypadku, kiedy przedmiot jest za bardzo starty, wtedy można zastosować spawanie, czyli stopić ze sobą nowe warstwy metalu. Następnie, kiedy chcemy uzyskać pożądany wygląd należy stosować toczenie za pomocą tokarki. Wtedy przedmiot obraca się a specjalny nóż formuje przedmiot. Formowany przedmiot wykonuje ruch obrotowy, natomiast nóż nadaje ostateczny kształt. Im większe obroty zostaną nadane, oraz z im większą siłą nóż będzie oddziaływał na przedmiot, to tym szybciej zostanie on uformowany. Pewne elementy silników samochodowych, mogą być toczone, aby zmniejszyć ich masę w celu osiągnięcia lepszych osiągów. Dzięki temu potrzeba będzie mniej energii, aby poruszyć koło, więc teoretycznie szybciej na duże obroty można wprowadzić obrobione na tokarce, lżejsze koło. Wiele metalowych części wykorzystywanych w przemyśle może być wykonanych na specjalne zamówienie. Tuleje najczęściej mają kształt najczęściej długiego walca, z wydrążoną dziurą. W jaki sposób obrabia się przedmioty metalowe?

W środku może znajdować się także gwint, w przypadku tego rodzaju rozwiązań powinno stosować się długie śruby, aby nakręcić tuleję na pełen gwint.

Mogą być wykorzystywane tam gdzie nakrętki, oczywiście tuleje można wykorzystywać do wielu innych celów, wywiercone są w nich podłużne otwory. Tuleje mogą także pełnić funkcje prowadnic, umieszcza się w nich metalowy pręt, z względu na długość tulei. Przykładem tulei może być amortyzator, który w składa się z tulei oraz pręta, który w nią wchodzi. Tuleje mogą być wykonywane z różnej wielkości w zależności od potrzeb urządzeń w których będą stosowane. Mogą być wykonane z aluminium, jak również ze stali kwasoodpornej, jeżeli wymagają tego warunki panujące w niektórych fabrykach. W przypadku dużych zakładów przemysłowych, wykonywane są duże przemysłowe, tuleje wykonywane na zamówienie. Wyrobem różnego rodzaju podzespołów metalowych zajmuje się obecnie metaloplastyka, za pomocą nowoczesnych urządzeń można uzyskać różne przedmioty z metalu.