Zimne i suche powietrze zimą może powodować swędzenie, zaczerwienienie i podrażnienie skóry.

Zimno, porywiste warunki na zewnątrz mogą sprawić, że skóra będzie sucha, podczas gdy ciepło w ogrzewanych pomieszczeniach może spowodować dodatkowo odwodnienie skóry. I choć gorący prysznic może wydawać się dobrym sposobem na rozgrzanie, gorąca woda dodatkowo wysusza skórę, pozbawiając ją naturalnej ochronnej bariery lipidowej. Istnieje jednak wiele prostych sposobów na walkę z przyczynami suchej skóry w zimie i utrzymanie jej nawilżenia i elastyczności przez cały sezon, wymagających niewielkich i łatwych zmian w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Na przykład po wzięciu ciepłego prysznica osusz skórę i nałóż bogaty w składniki odżywcze balsam nawilżający. Wybierz łagodne, bezzapachowe środki do oczyszczania skóry, ponieważ niewłaściwe mydło może pogorszyć stan swędzącej, suchej skóry. Wiele środków myjących zawiera alkohol, który może dodatkowo wysuszać skórę.

Gdy skóra jest sucha i swędząca, zaleca zaprzestanie używania produktów zawierających alkohol i substancje zapachowe, aby pomóc skórze zachować naturalne nawilżenie.

Po umyciu twarzy zastosuj krem nawilżający, a na noc użyj bogatszego kremu. Nie można zapominać o ochronie ust zimą. Stosowanie balsamu nawilżającego może pomóc wyleczyć suche usta i uchronić je przed pękaniem. Mycie rąk jest niezwykle ważne, szczególnie w sezonie zimowym i grypowym. Ale częsty kontakt z wodą i mydłem spowoduje, że skóra dłoni może stać się sucha, podrażniona, a nawet popękana, dlatego po każdym myciu należy nakładać bogaty i odżywczy krem do rąk. Dermokosmetyki do pielęgnacji skóry zimą kupisz na stronie https://novaclear.eu/produkty-winter/. Podczas cieplejszych miesięcy możemy sięgać po filtr przeciwsłoneczny automatycznie, ale w zimie również chroni on przed szkodliwymi promieniami UV. Jeśli jesteś na stoku narciarskim, wybierz filtr przeciwsłoneczny z ochroną co najmniej SPF 30, ale w mieście nie daj się zwieść pochmurnym dniom, ponieważ szkodliwe promienie UV mogą przenikać przez chmury i nadal powodować uszkodzenia skóry.