Kilkadziesiąt lat temu mogliśmy tylko pomarzyć o tym, by móc oglądać filmy w jakości full HD lub 4K, jeszcze wtedy takie pojęcia nie były nawet znane.

Obecnie technologia idzie tak mocno do przodu, że najwyższą dostępną rozdzielczością jest teraz 8K, a możemy być pewni, że nie jest to koniec i na pewno w najbliższym czasie producenci choćby telewizorów zaoferują nam możliwość oglądania obrazu w jeszcze wyższej rozdzielczości. Kiedyś telewizor kineskopowy i czarno białe kolory to był standard jednak jak widać dzisiaj, producenci prześcigają się w tym, co można jeszcze upchnąć w telewizorze.
Najpopularniejsi producenci tacy jak Samsung, Philips, LG tworzą to coraz ciekawsze telewizory, coraz to bardziej cienkie wyświetlacze. Jako ciekawostkę możemy podać to, że jeden z producentów wypuścił na rynek telewizor, który może być wykorzystywane jako ramka do zdjęć. Jego specjalna obudowa sprawia, że wyświetlając na nim zdjęcie praktycznie nikt nie mógłby się zorientować, że jest to najzwyczajniej w świecie telewizor, a nie obraz zakuty w modernistyczną ramkę.

Sprzęt elektroniczny rozwija się nader szybko.

Ponadto systemy Smart, rozpoznawanie głosu, czy wiele innych to jedynie dodatki, które mają usprawnić nam korzystanie z telewizora, a przede wszystkim wynieść nasz poziom rozrywki do samych wyżyn.

Ciekawym rozwiązaniem jest również podświetlenie tyłu telewizora, które dodatkowo dostosowuje się do tego, co dzieje się na ekranie, ma to za zadanie sprawić, że podczas oglądania jakiegokolwiek filmu, będziemy mieli dodatkowe wrażenia w postaci „wychodzącego” obrazu na zewnątrz telewizora – swego rodzaju przedłużenie obrazu oraz tego co dzieje się obecnie na wyświetlaczu.

Często jednak dochodzi od pewnych awarii, wiadomym jest, że elektronika, a w szczególności telewizory są delikatnym materiałem. Jeśli więc telewizor uległ awarii, na matrycy zaczęły powstawać tak zwane bad piksele lub inne niechciane zjawiska niezbędna będzie naprawa samsung poznań dla naszego telewizora marki Samsung.