Salon czy pokój dzienny to jedno z najbardziej wielofunkcyjnych pomieszczeń w domu. Domownicy właśnie w tym miejscu relaksują się po powrocie z pracy, a także przyjmują gości. Sercem pomieszczenia jest zwykle kanapa lub narożnik, który bywa również miejscem do spania. Powinna być dostosowana nie tylko do wnętrza i jego aranżacji, ale również do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań przyszłych użytkowników. Dlatego też zakup odpowiedniego mebla często rodzi wiele dylematów i pochłania mnóstwo czasu. Czy warto kupić narożnik z funkcją spania na zamówienie? Poniżej znajdują się podpowiedzi na ten temat.

Kiedy zdecydować się na narożnik na zamówienie?

Narożnik to uniwersalny mebel, który może pełnić wiele funkcji. Efektownie prezentuje się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Zdarza się jednak tak, że po odwiedzeniu wielu sklepów meblowych klienci wciąż nie znaleźli tego, czego szukali. Wynika to zarówno z innych upodobań, jeśli chodzi o estetykę, jak i z problemów z dopasowaniem mebla do niestandardowej przestrzeni. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest kupienie narożnika na zamówienie. Klient może sam określić nie tylko wymiary mebla, ale również dobrać do niego odpowiednie obicie. Efekt jest taki, że finalnie w salonie znajduje się narożnik idealnie dopasowany do przestrzeni oraz innych elementów wystroju.

Narożnik z funkcją spania – czy warto?

Odpowiedź na to pytanie jest zawsze twierdząca, a mebel sprawdza się w wielu sytuacjach. Jeśli w domu pojawią się goście, którzy zostaną na noc, gospodarze będą dysponowali dodatkowym miejscem do spania. Narożniki z funkcją spania na wymiar są również niezwykle praktyczne w przypadku kawalerek i małych mieszkań, w których nie ma wystarczającej przestrzeni na sypialnię. Za dnia pełnią funkcję standardowej kanapy, która służy relaksowi, a z kolei po rozłożeniu zamieniają się w wygodne łóżko. Osoby mieszkająca w pojedynkę, zamawiając narożnik z funkcją spania, mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ nie muszą inwestować w osobne łóżko. Wielką zaletą tego rozwiązania jest również pojemnik na pościel, w którym można przechowywać poduszki, kołdrę oraz niepotrzebne na co dzień akcesoria, oszczędzając przestrzeń.

Największe zalety narożników na zamówienie

Narożniki tworzone na zamówienie to gwarancja tego, że klient otrzyma dokładnie to, czego potrzebuje do swojego salonu. Konsultacje z fachowcami w tym zakresie pozwalają odpowiednio dobrać wymiary samego narożnika i pojemnika na pościel, a także rodzaj materiału i kolorystykę. Doświadczenie firm tworzących meble na zamówienie powoduje, że ich pracownicy są w stanie za sprawą jednego mebla uczynić pomieszczenie bardziej funkcjonalnym, przestronnym czy estetycznym. To również doskonały sposób na zaoszczędzenie mnóstwa czasu, które trzeba by było poświęcić na jeżdżenie do sklepów meblowych czy też przeglądanie ofert w sklepach internetowych. Narożniki z funkcją spania na zamówienie okazują się często jedynym dobrym rozwiązaniem.