Dzięki podłączonemu do sieci słonecznemu systemowi elektrycznemu możesz sprzedać nadwyżkę energii z powrotem firmie energetycznej, skutecznie umożliwiając obrót licznika elektrycznego do tyłu.

Dodatkowo wiele firm użyteczności publicznej oferuje zachęty produkcyjne, dzięki którym możesz otrzymać zapłatę za energię elektryczną, którą wytwarzasz i wykorzystujesz we własnym domu. Możemy również liczyć na odliczenia od podatku, jeśli zdecydujesz się na montaż fotowoltaiki.

Panele fotowoltaiczne pomogą zmniejszyć koszty zużycia energii

Nawet w niskich temperaturach ciepło słoneczne jest wykorzystywane do podwyższenia temperatury wody, co znacznie poprawia wydajność pompy ciepła. Kolektory słoneczne są wykorzystywane znacznie więcej godzin w roku niż konwencjonalne systemy ogrzewania słonecznego i zwiększają wydajność nawet przy niskich temperaturach w obiegu słonecznym. Kolektor może również z wielką korzyścią wykorzystywać energię słoneczną do napędzania pomp płynów, sprężarek i innych elementów systemu napędzanych energią elektryczną. O wiele łatwiej jest osiągnąć dom o zerowym lub dodatnim zużyciu energii, ponieważ ilość energii jest mniejsza.

W przypadku konwencjonalnej pompy ciepła zasilanej ogniwami słonecznymi wykorzystanie ogniw słonecznych wzrośnie wraz ze współczynnikiem ciepła pompy, zwykle między 3-4. Oznacza to, że otrzymasz 3-4 razy w zamian za każdą część dostarczonej energii elektrycznej w postaci ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody. Ciepło słoneczne jest wykorzystywane przez kolektory słoneczne, które są znacznie bardziej wydajne obszarowo niż panele słoneczne.

Zdecydowana większość domowych systemów fotowoltaicznych zostanie podłączona do sieci. W przypadku energii słonecznej podłączonej do sieci pomiar netto służy jako wydajne rozwiązanie, aby dom można było zasilać również w nocy. Zatem fotowoltaika warszawa może być dla nas idealnym sposobem na oszczędzenie pieniędzy. Pomiar netto to zachęta, w ramach której otrzymujesz kredyty na rachunki, gdy panele słoneczne wytwarzają nadwyżkę energii elektrycznej. W okresach, gdy panele nie produkują wystarczającej ilości energii elektrycznej, możesz wykorzystać te kredyty na pokrycie kosztów zużycia energii elektrycznej z sieci.