Międzygórze jest jednym z najbardziej uroczych miejsc w Sudetach, znajduje się u podnóża Śnieżnika, historia miejscowości sięga XVI wieku kiedy założona została tutaj osada, obecnie jest to z najpiękniejszych miejsc zarówno w Sudetach w całym kraju.

Znajdziemy tutaj wyjątkową zabudowę, która może kojarzyć nam się z Austrią czy też zabudową typową dla obszarów Bawarii. Z pewnością znajduje się tu wiele urokliwych miejsc, takich jak wodospady Wilczki czy też zapora wodna, znajduje się tu sanktuarium Marii Śnieżnej. Oczywiście turyści doceniają Międzygórze za bliskość atrakcyjnych szlaków, przykładowo z Międzygórza prowadzi szlak na śnieżnik.

Wypoczynek w Sudetach

Dlaczego warto odwiedzić Międzygórze?

Międzygórze to miejscowość turystyczna, znajdziemy tutaj hotele, restauracje, z pewnością każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie. Zatem jeżeli lubimy turystykę aktywną w górach, wówczas z pewnością Międzygórze będzie doskonałym miejscem na wyprawy. Wejście na masyw Śnieżnika zajmuje od czterech do pięciu godzin, jest to łatwy szlak, dlatego też osoby początkujące mogą spróbować swoich sił. Pod szczytem znajduje się także schronisko, gdzie będziemy mogli odpocząć. Dlatego coraz więcej turystów przyjeżdża w to miejsce, warto zwrócić uwagę, iż Międzygórze jest miejscem rzadziej odwiedzanym niż takie miasta jak przykładowo zakopane.

Jednym z najbardziej znanych pensjonatów w Międzygórzu jest Słoneczna Willa, jest to dwukondygnacyjny hotel, który powstał około roku 1900, znajduje się tam także restauracja, do dyspozycji gości jest 36 miejsc pokojowych. Z pewnością na uwagę zasługuje położenie pensjonatu, który znajduje się na szlaku turystycznym. Z pewnością jest to doskonałe miejsce na odpoczynek, przed pensjonatem znajdziemy wolną przestrzeń, ławki gdzie możemy latem odpocząć, także zrobicie ognisko. Z pewnością Międzygórze jest miejscem, gdzie możemy uprawiać różne sporty. Coś dla siebie odnajdą tutaj rowerzyści jak również osoby, które uprawiają narciarstwo biegowe.

W tym urokliwym miejscu znajdziemy noclegi międzygórze to świetny pomysł na wakacje z całą rodziną, z pewnością możemy uniknąć tłoku który panuje w innych miastach turystycznych w Polsce. Jest to spokojna okolica, która sprzyja uprawianiu sportu zarówno w lecie jakich w zimie.