Dzieci uwielbiają się przebierać, niezależnie od tego, czy chodzi o zabawę z rówieśnikami, czy na bal przebierańców w karnawale.

Wszystkie dzieci, które mogą się ubrać w fantazyjny kostium i pokazać kolegom, są naprawdę szczęśliwe i zachwycone odgrywaniem roli ulubionej postaci z bajek, filmów czy książek. Jednak zanim zdecydujesz się na zakup nowego kostiumu karnawałowego dla malucha, upewnij się, że ma on odpowiedni rozmiar, jest wygodny i wykonany z materiału, w którym dziecko będzie się czuło komfortowo. Za ciasne ubranie i materiał, który gryzie, drapie i powoduje przegrzanie czy wysypkę, może zrujnować maluchowi całą zabawę i zniechęcić go do takich atrakcji. Najważniejsze rzeczy, które należy sprawdzić, aby upewnić się, że dziecko czuje się komfortowo w swoim przebraniu to grubość materiału, dobrze wykonane szwy z nici, metki z materiału, które nie kaleczą, oraz miękkość tkaniny. Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze kostiumu dla dziecka

Nie ubieraj dziecka w okresie letnim w grube i sztywne tkaniny, bo się po prostu spoci i zmęczy w trakcie zabawy.

Również szorstkie metki i szwy nie są dla maluchów odpowiednie, ponieważ powodują podrażnienia skóry. Dziecko ubrane w fantazyjny kostium może naprawdę polubić przebieranki. Wybierz strój na zabawę karnawałową, z którego twoje dziecko będzie dumne, upewnij się, że ma coś do powiedzenia na temat tego, jak się ubiera, jeśli nie chce się przebrać za rycerza czy księżniczkę, wybierzcie razem inny pomysł na przebranie. Zwykle można je poprowadzić we właściwym kierunku, jeśli zdecydują się na coś śmiesznego, a w sprzedaży znajdziesz wiele różnych kostiumów na takie okazje, jak Halloween, karnawał, bal maskowy czy urodziny kolegi. W Internecie z pewnością znajdziesz sporo sklepów, w których możesz zakupić stroje karnawałowe dla dziewczynek. Wielu rodziców nie bierze pod uwagę jakości przy wyborze przebrania dla dzieci, ale tanie stroje nie są odpowiednim wyborem. Już po jednym założeniu tani strój może zostać podarty, poplamiony i bezużyteczny, a w konsekwencji trafić do kosza.