Kto choć raz doświadczył mniejszej lub większej przeprowadzki, ten wie, że to wcale nie taka łatwa sprawa. Może się tylko wydawać, że to prościzna – wrzucić rzeczy do kartonów, zapakować do auta i tyle. W rzeczywistości do dużo bardziej skomplikowany proces.

Przeprowadzki firm i osób prywatnych, z miasta do miasta, z kraju do kraju, to wieloetapowa operacja. Chyba że przenosisz się tylko z jedną walizką i kwiatkiem pod pachą, co jest raczej niemożliwe, bo każdy ma „jakiś” majątek. Firmy mają biurka, szafy, regały. Ludzi telewizory, lodówki, książki, bibeloty. Jest co transportować. 

Przeprowadzka firm 

Pół biedy, jeśli przedsiębiorstwo „składa się” z biurek, krzeseł i komputerów, choć to i tak może być nie byle jakie wyzwanie. Wyobraźmy sobie przeprowadzkę jakiegoś urzędu z budynku do budynku. Ile to mebli, ile sprzętu elektronicznego! 

A jeśli przeprowadzka dotyczy firmy produkcyjnej, wówczas trzeba poradzić sobie z przenoszeniem maszyn i linii produkcyjnych. To nie są rzeczy, które zmieszą się na pierwszą lepszą „bagażówkę”. Tu potrzeba prawdziwych speców od przeprowadzek, firmy przeprowadzkowej z odpowiednim doświadczeniem i sprzętem.

Przeprowadzka osób

Z przenosinami osób jest nieco inaczej. Tu wyzwaniem jest przede wszystkim ilość, często drobnych rzeczy. Zdarza się, że trzeba przetransportować także rzeczy drogocenne – obrazy, porcelanową zastawę, kosztowne butelki z alkoholem. I choć wydaje się to proste, bo cóż to za filozofia przewieźć obraz z miejsca na miejsce, to w rzeczywistości wygląda to o wiele trudniej, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Jak się zabrać za przeprowadzkę?

Wracamy zatem do kluczowego pytania – przenosić się na własną rękę czy oddać to fachowcom z firmy przeprowadzkowej? Rozważmy plusy i minusy.

Najpierw samodzielna przeprowadzka. Pewnie pierwsze, co przychodzi to głowy to oszczędności. Nie trzeba płacić nikomu za usługę. Tylko czy na pewno to tańsze rozwiązanie? Przecież na własną rękę trzeba kupić taśmy pakowe, kartony, folię i ileś razy zrobić kurs między jednym a drugim miejscem. 

Opcja numer dwa to firma przeprowadzkowa. Jeśli wybierzesz taką z prawdziwego zdarzenia, to w cenie będziesz mieć nie tylko transport, ale także pudła i kartony, a nawet pomoc w pakowaniu. Dobra firma przeprowadzkowa to nie taxi bagażowe, ale kompleksowa usługa. 

Wybór jest więc oczywisty. Przeprowadzka to nie pierwsze lepsze wydarzenie, ale trudna operacja logistyczna. Trzeba mieć doświadczenie, by wiedzieć, jak zabezpieczyć cenne rzeczy, jak spakować książki, by łatwo je było przenieść, w co zapakować szklanki, kubki i talerze, by dojechały na miejsce w całości. Trzeba mieć też ludzi i sprzęt, by to wszystko przetransportować. 

Naprawdę nie warto marnować swojego czasu, swoich nerwów i swoich sił. Po stokroć lepszym rozwiązaniem jest oddanie przeprowadzki specjalistycznej firmie.