Dekoracje ślubne jeszcze kilka lat temu ograniczały się dmuchanych balonów na sali weselnej, ewentualnie do ozdobnych pokrowców na krzesła. Para Młoda w zasadzie niewiele miała do powiedzenia w tym względzie – albo godziła się na dany wystrój sali, albo wybierała inną. Ostatnimi czasami na rynku pojawia się coraz więcej firm specjalizujących się w dostawie artykułów dekoracyjnych, a Pary Młode nie mają już związanych rąk w tej kwestii.

W kościele…

W kwestii dekoracji również coraz bardziej otwarci stają się księża. Obecnie rzadko zdarza się, aby któryś z nich nie zgodził się na dekorację kościoła na prośbę Pary Młodej. W kościele oczywiście nie wypada proponować żadnych ekstrawagancji, ale delikatne szarfy i kokardy na pewno ocieplą surowe kościelne ławy. Niewątpliwego uroku i ciepła dodają oczywiście kwiaty. Można zamówić nie tylko ozdobne bukiety na ołtarz, ale również drobne girlandy do ozdobienia nawy, którą Para Młoda będzie iść, aby zawrzeć związek małżeński.

… i w sali weselnej

Dekorację sali weselnej ogranicza w zasadzie tylko ludzka wyobraźnia. Obrusy, szarfy i wszelkie materiałowe ozdoby są dostępne w zasadzie we wszystkich kolorach. Bardzo popularne ostatnio jest dopasowywanie kolorów ozdób w sali do kolorów elementów sukni Panny Młodej.
Firmy oferują różnego rodzaju oświetlenie weselne. Mogą to być romantyczne lampiony z małymi świeczkami, postawione na stołach lub podwieszane pod sufitem, ale również nowoczesne kurtyny z żarówek LED.


Największy wybór jednak Pary Młode mają we wszelkiego rodzaju bibelotach i akcesoriach. Na rynku jest ogrom wszelkiego rodzaju wazoników, figurek, obręczy na serwetki i innych drobnostek, które ozdobią stół weselny. Podczas poszukiwań ciekawych dekoracji warto zajrzeć tutaj: https://wesele123.pl/dekoracje-slubne
Wracając do starych, poczciwych balonów… nie warto o nich zapominać! Jeśli nie chcemy staroświeckich kolorowych „kiści” balonów, do wyboru pozostają jeszcze eleganckie modele w kształcie serca, pompowane helem. Przy odrobinie wyobraźni można stworzyć z nich naprawdę nowoczesną dekorację.