Organizatorzy eventów mają wpływ na wiele czynników. Wśród nich z pewnością nie znajduje się jednak pogoda, która może pokrzyżować nawet najlepiej dopracowane plany sprawiając, że przebieg imprezy wymknie się spod kontroli. Czy można temu zapobiec? Sprawdź nasze sposoby na nagłe załamanie pogody przed i w trakcie organizowanego wydarzenia.
Namioty eventowe – tylko na niepogodę?
Namioty eventowe to idealny pomysł na… każdą pogodę. Doskonale chronią one bowiem nie tylko przed deszczem, ale również przed nadmiernym słońcem czy wiatrem. Pod ich dachem na ogół serwowany jest posiłek dla gości, choć zdarza się również, że to właśnie tutaj przenosi się cała impreza, co zwykle spowodowane jest gwałtownym załamaniem pogody. To właśnie dlatego, jeśli chodzi o wyzwanie, jakim jest organizacja eventów Cafe PR – jedna z najlepszych agencji eventowych na rynku – zawsze stawia na takie rozwiązanie, o czym przekonasz się po przejściu na podaną stronę i nawiązaniu kontaktu z przedstawicielami firmy.
Jaki namiot eventowy wybrać?
Profesjonalne wsparcie jest również niezwykle istotne w trakcie wyboru rodzaju namiotu eventowego. Na rynku dostępne są bowiem modele:
- sferyczne – sprawdzające się przy prestiżowych wydarzeniach,
- kopułowe – z dużą przestrzenią użytkową,
- transparentne – dające poczucie przestrzeni,
- o nieregularnych kształtach, wyróżniające się nietypowym designem.
Tym samym namiot eventowy może stać się nie tylko praktycznym, ale również i efektownym elementem eventowej scenografii, budującym jego wyjątkowy charakter.
Grunt to informacja – jak przygotować uczestników eventu do różnych warunków pogodowych?
Pogody nie można przewidzieć, ale warto przygotować uczestników wydarzenia do tego, że może się ona nieoczekiwanie zmienić. Taka jasna informacja pozwoli im zaplanować strój oraz zabrać odpowiednie akcesoria w postaci parasoli czy płaszczy przeciwdeszczowych. Dlatego też w trakcie promocji eventu należy dokładnie określić, gdzie i w jakich warunkach będzie się on odbywał. Dotyczy to również zaplanowanych atrakcji. Jeśli więc planujesz piknik na świeżym powietrzu, poinformuj uczestników o obecności lub braku zadaszenia, organizując natomiast warsztaty w plenerze, umieść w materiałach promocyjnych informację o ewentualnej alternatywie na wypadek niepogody.
Jak przygotować scenę na załamanie pogody?
Przygotowanie sceny na załamanie pogody to klucz do sukcesu w organizacji całego przedsięwzięcia. W tym kontekście warto zadbać o:
- odpowiednie zadaszenie, chroniące występujących artystów,
- ochronę sprzętu i kabli przed awarią, spowodowaną zamoknięciem,
- stabilną konstrukcję, zapobiegającą uszkodzeniom w wyniku silnego wiatru.
Tak zabezpieczona scena nie będzie generowała konieczności przerwania imprezy w momencie pogorszenia pogody, zwłaszcza gdy jej uczestnicy będą przygotowani na taką ewentualność.
O jakie udogodnienia dla uczestników eventu warto zadbać?
Organizacja eventu, zwłaszcza na świeżym powietrzu, to skomplikowane wyzwanie, wymagające szeroko zakrojonych działań. Jednym z nich będzie z pewnością zapewnienie uczestnikom komfortowej zabawy, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Taką z pewnością gwarantuje rozkładany parkiet do tańca, zwłaszcza gdy impreza odbywa się na nierównym, trawiastym podłożu. Dzięki niemu uczestnicy zabawy mogą tańczyć, nie martwiąc się zarówno o ewentualne nierówności terenu, jak i zabrudzenie obuwia błotem, pozostałym po opadach deszczu.
Czy deszcz może być atrakcyjny?
Oczywiście, że tak, choć taka postawa wymaga odpowiedniego podejścia. Mowa tutaj przede wszystkim o atrakcjach dla najmłodszych, którzy nie muszą odczuwać niedogodności, związanych z załamaniem pogody. O ile dmuchane zamki i inne konstrukcje nie będą mogły działać w deszczu, o tyle wynajęci na ten czas animatorzy z pewnością dołożą wszelkich starań, by zapewnić najmłodszym uczestnikom eventu odpowiednią dawkę rozrywki. Warto rozważyć taką współpracę zwłaszcza w okresie wiosenno-jesiennym, gdy nieoczekiwane opady mogą pokrzyżować precyzyjnie opracowane plany przebiegu przedsięwzięcia.
A co na to technologia?
O możliwościach wpływu na pogodę, które niesie ze sobą nieustający postęp technologiczny, mówi się coraz głośniej. Co więcej, na terenie naszego kraju funkcjonują już urządzenia, które skutecznie rozbijają chmury gradowe. Są one jednak wykorzystywane wyłącznie w rolnictwie, gdyż na taki zakres działań pozwala polskie prawo. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości sytuacja ta nie ulegnie zmianie. Tym samym nowoczesne urządzenia staną się ważnym elementem przy organizacji eventów, chroniąc ich uczestników przed deszczem, a twórców wydarzenia przed organizacyjną porażką na skutek gwałtownego załamania pogody.