Wiele osób nie uważa wszechobecnego węża wodnego za kluczowy element wyposażenia warsztatów zajmujących się auto detailingiem.

Dla nich to nic innego jak długa rura, która doprowadza wodę z kranu i to wszystko. Ale w rękach doświadczonego specjalisty od samochodów myjka ciśnieniowa może być wyjątkowym narzędziem do czyszczenia różnych powierzchni samochodu, od lakieru, reflektorów, opon po maty samochodowe. Strumienie wody pod ciśnieniem mogą skutecznie usuwać brud i zanieczyszczenia z powierzchni samochodu. Ułatwia to usuwanie tych cząstek, które mogą przeszkadzać w bardziej wydajnym auto detailingu.

Prace lakiernicze dla zabezpieczenia i odnowienia pojazdu

Produkty do prac lakierniczych w auto detailingu

Kiedy samochód jest dokładnie umyty i wysuszony, można jeszcze dodatkowo użyć specjalnej glinki, która usunie wszelkie pozostałości z lakieru po myciu i suszeniu. Następnie można lakier wypolerować specjalnymi produktami do polerki. Wybierając maszynę do polerowania samochodów, należy zwrócić uwagę na zmienne ustawienia prędkości. Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że niektóre rozwiązania do detailingu muszą być stosowane znacznie wolniej niż inne.

Węglan wapnia lub podobne cząstki pozostają w wodzie, gdy kropla odparowuje i pozostawiają plamy i zacieki na lakierze. Mogą być one rudne do usunięcia, ale na szczęście polerowanie może wykonać pracę bez problemu. Trawienie to kolejny problem, który najlepiej można opisać jako chemiczną erozję wierzchniej warstwy lakieru, zwykle przezroczystej. Może to być spowodowane sokami drzew, martwymi i zaschniętymi owadami lub ptasimi odchodami przywierającymi do powierzchni samochodu.

Ochronna warstwa pasty pomoże również powstrzymać szkodliwe zanieczyszczenia z powietrza przed osadzaniem się w farbie. Pamiętaj, że polerowanie nie powinno być wykonywane zbyt często, ponieważ stosuje się związki ścierne w takich preparatach. Zbyt częste polerowanie samochodu może negatywnie wpłynąć na jakość lakieru. Do prac z zakresu detailingu, takich jak lakiernictwo, używa się szpachlówki samochodowej, która uzupełnia ubytki, podkładów antykorozyjnych, możemy również wykończyć pojazd dodatkową warstwą lakieru bezbarwnego, nałożyć specjalne uszczelniacze, jak wosk czy powłoka ceramiczna.