Kurtka zimowa to kluczowy element naszej garderoby, a umiejętność wyboru odpowiedniej jest podstawą dobrego wyglądu w chłodnych miesiącach.

Najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze kurtki na więcej niż jeden sezon, to jakość i dopasowanie. Zimowa kurtka sportowa ma krój bardziej dopasowany i sięgający do bioder. Krój to prosta, pochlebna linia, chociaż współczesne gusta wielu osób preferują lekko dopasowaną w talii sylwetkę kurtek. Lżejsze oraz bardziej eleganckie kurtki mogą być zapinane na guziki czy napy, ale większość kurtek na chłodne miesiące dostępnych w sprzedaży jest zapinana na suwak. Otwory wentylacyjne są niezbędną cechą każdej dobrze skrojonej kurtki sportowej, niezależnie od tego, czy jest to pojedyncze środkowe, czy dwustronne. Jak prawidłowo dobrać rozmiar kurtki zimowej

Krój i rozmiar kurtki powinien zapewniać swobodny ruch ramion.

Zbyt krótkie rękawy ograniczają ruch ramion, a za długie nieestetycznie opadną i zwisają. Rękaw powinien tworzyć niezmarszczoną linię od ramienia do mankietu i sięgać minimum do kości nadgarstka. Dobrze dobrana kurtka powinna wygodnie przylegać do klatki piersiowej, bez ciągnięcia, marszczenia lub otwierania w żadnym kierunku. Kurtka sportowa powinna sięgać do linii bioder, ale jeżeli w miesiącach zimowych marzniesz, możesz wybrać dłuższe kurtki typu parka, lub nawet puchowy płaszcz z kapturem. Kurtka powinna leżeć gładką, nieprzerwaną linią od karku przez plecy do podstawy kurtki. W zimowych kurtkach zdecydowanie powinniśmy preferować lekkość i odporność na warunki atmosferyczne, które zapewnia syntetyczna izolacja, ponieważ w zimie często pada deszcz oraz śnieg. Kurtka puchowa może się nie sprawdzić w przypadku naprawdę aktywnych zajęć, a do codziennego użytku w mieście wybierz taką kurtkę zimową, która jest komfortowa, trwała i zapewnia dobry wygląd. Dobrej jakości kurtki zimowe kupisz na stronie https://fasoni.pl/zul_m_Kobiety_Kurtki-damskie_Kurtki-zimowe-427.html. Zwracaj uwagę na to, co jest dla ciebie najważniejsze, jak ocieplenia, ściągacze przy nadgarstkach, ciepły kaptur, czy dodatkowe kieszenie wewnętrzne. Kurtka nie może być również za ciasna, ponieważ nie spełni swojej funkcji.