Maska algowa to naturalny sposób na zdrową skórę. Jest obecnie bardzo popularna metoda pielęgnacji skóry.

To dlatego, że glony mogą dać skórze ogromne korzyści zdrowotne. Algi to rośliny wodne, które należą do szerokiej grupy wodorostów. Są to najstarsze organizmy na Ziemi, które od wielu lat znane są z ogromnych właściwości zdrowotnych i pielęgnacyjnych oraz mają wiele składników, które wpływają na prawidłowe odżywianie skóry. Algi zawierają minerały, takie jak wapń, potas, żelazo, miedź, cynk, fluor i fosfor. Ponadto są cennym źródłem wielu witamin, w tym A, B, C, K, E i PP. Glony są również jedną z niewielu roślin zawierających witaminę B12, która jest polecana wszystkim osobom, które wyeliminowały mięso w swojej diecie. W algach znajduje się również błonnik pokarmowy. Istnieje wiele rodzajów masek algowych dostępnych w sprzedaży. Zawierają nie tylko wszystkie właściwości alg, ale także korzyści zdrowotne owoców lub innych składników aktywnych, które mogą jeszcze bardziej poprawić zdrowie skóry. Takie maski mogą być bogate w owoce, takie jak żurawina, malina, śliwka czy ogórek lub składniki aktywne, takie jak kwas hialuronowy, złoto koloidalne, komórki macierzyste, spirulina, oliwa z oliwek, czekolada lub aloes.

Wszystkie te związki mają pewne aktywne składniki, które po nałożeniu wnikają głęboko w skórę, działając i eliminując problem.

Maski algowe zapewniają kojący efekt, łagodzą podrażnienia i zwężają pory skóry. Bardzo często stosuje się je po inwazyjnych zabiegach kosmetycznych lub w przypadku skóry tłustej i pokrewnych zmian, takich jak trądzik pospolity. Dodatkowo maska algowa sprawdzają się również w zabiegach wyszczuplających, ponieważ mają właściwości odchudzające. Nie można zapomnieć o ich szerokim zastosowaniu odżywczym, ponieważ mają bogaty skład witamin i minerałów. Zalecane są do wszystkich zabiegów na twarz i ciało. Maski algowe pomagają również zmniejszyć zmarszczki i zapobiegają starzeniu się skóry oraz neutralizują wolne rodniki. Po użyciu tej maski skóra jest natychmiast zauważalnie bardziej zadbana, rozjaśniona i napięta.