Odzież do spania, która ułatwia młodej mamie karmienie piersią, powinna być komfortowa, naturalna i odporna na częste pranie.

Len, bawełna, wiskoza to materiały, które doskonale przepuszczają powietrze i nie tracą świeżości i fasonu nawet po wielokrotnym praniu. Po urodzeniu dziecka z pewnością przydadzą się młodej mamie również koszule nocne do karmienia piersią. W niektórych modelach takich koszul dwa kawałki materiału krzyżują się, tworząc jakby podwójne owinięcie ciała. Możesz karmić dziecko, po prostu odciągając górną warstwę materiału z prawej lub lewej piersi. Odzież do karmienia o takim kroju praktycznie nie różni się od zwykłych ubrań, dlatego łatwo jest ją dopasować do garderoby młodej matki i będzie mogła być noszona również po zakończeniu okresu karmienia piersią. Takie rozwiązania, jak zakładki i dodatkowe warstwy materiału są szeroko stosowane w ubraniach domowych i piżamach. Wynika to z faktu, że podczas snu i odpoczynku nie poczujesz ucisku czy drapania, a takie detale jak guma, zamki błyskawiczne, czy guziki nie będą powodować dyskomfortu podczas snu.

Niewątpliwą zaletą tej opcji jest to, że podczas karmienia odsłonięta jest bardzo mała część ciała, więc nie zmarzniesz nawet podczas karmienia dziecka podczas chłodnych nocy.

Jest to bardzo popularne rozwiązanie zastosowane w domowych koszulkach, bluzkach i różnych piżamach dla mam karmiących piersią. Aby zapewnić maksymalny komfort karmienia w nocy, warto rozważyć zakup piżamy do karmienia. Nadaje się świetnie dla kobiet śpiących z dziećmi. Nie muszą wstawać z łóżka, aby nakarmić dziecko, a wszystko, co muszą zrobić, to odpiąć zapięcie. Dobrze dobrane koszule nocne do karmienia świetnie spełniają swoją funkcję i są wygodne w użytkowaniu. Główną zaletą piżamy do karmienia jest szybki dostęp do piersi. W każdej chwili, gdy maluch potrzebuje mleka, mama jest gotowa do karmienia, wystarczy opuścić pasek lub odpiąć guzik, albo rozchylić materiał. Nie ma potrzeby rozbierania się do karmienia, co może być problemem podczas chłodnych nocy.