Moment zakupu pierwszego wózka dla swojej pociechy to dla rodziców często jedna z najradośniejszych chwil w życiu. Pierwszy spacer, pierwsza wspólna podróż – te momenty na długo zapadają w pamięć świeżo upieczonych rodziców. I chociaż łatwo jest dać ponieść się emocjom, warto pamiętać, że wybór właściwego modelu wózka to bardzo ważna decyzja. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Wózki dziecięce a bezpieczeństwo

W teorii – rzecz najważniejsza, w praktyce – wielu rodziców przyznaje, że w ferworze zakupów zapomnieli zapytać sprzedawcę o parametry w tym zakresie. Zwróćmy uwagę, że w przypadku wózków wielofunkcyjnych, parametr określający poziom bezpieczeństwa dotyczy także fotelika, który montujemy w samochodzie. Od jakości zastosowanych rozwiązań, może zależeć życie naszego dziecka.

Wygoda wózka

To zarówno komfort podróżowania zapewniany maluszkowi, jak i wygoda dla rodzica, prowadzącego wózek. Często mają na to wpływ drobnostki – odpowiednio wyprofilowana rączka, lekkość działania hamulca czy wreszcie pojemność kosza na zakupy. Wózki dziecięce potrafią różnić się między sobą znacząco. Nie zawsze po samym wyglądzie możemy ocenić, które rozwiązanie będzie dla nas najkorzystniejsze.

Polecamy szczególnie markę Valco snap – bardzo modną w ostatnim czasie wśród blogerek.

 

Wielofunkcyjność

Kto z nas ma na tyle duży dom czy garaż, aby przechowywać w nim kilka różnych pojazdów dla dziecka na różne okazje? Dobry wózek powinien zapewniać elastyczność, jeśli chodzi o poruszanie się w różnych warunkach. Odwiedzając sklep dziecięcy Warszawa przekonamy się, że producenci prześcigają się w patentach na ułatwianie rodzicom życia. Zdejmowany pokrowiec, łatwe składanie, zamiana spacerówki w gondolę – w propozycjach można przebierać. Warto poprosić sprzedawcę o zaprezentowanie najważniejszych funkcji. Przetestowanie na własnej skórze da nam odpowiedź na pytanie, czy wszystkich zachwalanych gadżetów na pewno potrzebujemy. Sklep dla dzieci Warszawa – w jednym miejscu można porównać także różne typy wózków. Wariant 2w1 a może 3w1? Warto sprawdzić na własne oczy i wybrać świadomie. To decyzja, której skutki będziemy odczuwać przez najbliższych kilka lat. Wózki dziecięce rosną wraz z maluchami. Mogą służyć naprawdę długo – nawet jeśli potem będą już tylko „awaryjnym” środkiem transportu, gdy nasza pociecha odmawia dalszego marszu.

Wygląd

Dobry wózek powinien być nie tylko wygodny i praktyczny, ale także podobać się rodzicom. Na rynku jest wielu producentów a tym samym wybór jest ogromny. I to niezależnie od tego, jaki styl preferujemy. Wózki spacerowe Warszawa, wózki podwójne, wielofunkcyjne – każdy typ pojazdu dla małych pasażerów znajdziemy w wybranym przez siebie stylu. Czy warto podążać za modą, czy kierować się własnym gustem – na to pytanie musimy już odpowiedzieć sobie sami.

Wpis powstał przy współpracy ze sklepem childsplay.pl