Counter-Strike Global Offensive to strzelanka dla wielu graczy. Ciekawostką jest fakt, że CS:GO nie był tak popularny, dopóki Valve nie dodało skórek w aktualizacji gry w 2013 roku. 

Gracze uwielbiają skórki, ponieważ ich broń wygląda na potężniejszą, gdy ma różne kolory i tekstury. Chociaż kupowanie takich skórek nie ulepsza broni ani nie czyni z ludzi lepszych graczy, to pobudzają one wyobraźnię i wyglądają fajnie. 

Gracze mogą zdobywać skórki w grze, ale także kupować je na rynku za prawdziwe pieniądze. Istnieje nawet sposób na sprzedaż skinów CS:GO na rynku online. Nie jest niespodzianką, że niektóre skórki dla broni i przedmiotów do CS:GO są bardzo drogie. 

Niektóre z tych najdroższych osiągają na dzisiejszym rynku cenę nawet do dziesięciu tysięcy dolarów. Postanowiliśmy przedstawić listę najdroższych skinów i przedmiotów, które można kupić na rynku online.

Ceny często się zmieniają

Ceny skinów na rynku online dla Counter-Strike Global Offensive ciągle się zmieniają. Gracze często zastanawiają się, co jest powodem nagłych skoków i spadków cen. Istnieje milion czynników, które wpływają na ceny skórek i przedmiotów. 

Pierwszą z nich jest rzadkość. Jeśli skórka jest rzadka, jej cena jest od razu wyższa – istnieją skórki wykonane przez znanych artystów futurystycznych, a mimo to kosztują mniej niż 20 dolarów. Z drugiej strony, skórki ozdobione rzadkimi i unikalnymi wzorami kosztują dziesięć razy więcej.

Skórę można również usunąć z craftingu i dropu, a jej cena również ulegnie zmianie. Rzadko można ją znaleźć na rynku, co zwiększa jej cenę. 

Innym powodem jest to, że ciągle pojawiają się nowe skórki. Każda nowa skórka powoduje obecny szum, ale cena powoli spada i po pewnym czasie osiąga normalną wartość. Wszystko zależy od stosunku popytu do podaży, a to właśnie w ten sposób ustalane są ceny na rynku online.

 

Co wpływa na ich wartość

Zanim wymienimy najdroższe skórki do CS:GO, zacznijmy od tego, co wpływa na ich wartość. Jak już wspomnieliśmy, poziom rzadkości jest największym czynnikiem wpływającym na cenę. Jeśli na rynku online krąży tylko kilka skórek, a popyt na nie jest duży, ich cena znacznie wzrośnie.

Niektórzy gracze dadzą małą fortunę, aby posiadać rzadkie skórki, których nie można łatwo znaleźć na rynku. Istnieją również specjalne cechy, które można dokupić do skórek. Jest to kolejny czynnik, który wpływa na cenę skórek. 

Na razie istnieją co najmniej trzy funkcje, które można dołączyć do typowej skórki, takie jak StatTrak, która pokazuje liczbę zabójstw dokonanych przy użyciu posiadanej broni. Nie ma konkretnego czynnika, który określałby wartość skórek. Wszystko zależy od rynku, podaży i popytu.

Skóry, które zachowują najwyższą wartość przez cały okres użytkowania

Oto siedem najdroższych skinów do CS:GO, jakie można znaleźć na dzisiejszym rynku.

1. Dragon Lore AWP

Jedną z najpopularniejszych skórek jest dragon lore AWP. Od pewnego czasu utrzymuje ona swoją wyjątkowo wysoką cenę ze względu na dużą popularność wśród graczy. Skórka ma kolor oliwkowo-zielony z nadrukiem smoka, który pluje ogniem z lufy. Tak wyjątkowa i rzadka skórka jest prawdopodobnie jedną z najbardziej pożądanych na rynku.

Dragon Lore słusznie utrzymuje wysoką cenę od momentu jego pojawienia się, a większość graczy z pewnością chciałaby go mieć w swoich rękach.

2. Gamma Doppler Karambit

Gamma Doppler to seria skórek dla Karambitu. Istnieje kilka różnych kolorów, którymi ozdobiony jest nóż. Wygląda on jak tygrysi pazur z metalicznym ostrzem. Ostrze może mieć kolor szmaragdowej zieleni przeplatanej niebieskimi elementami. 

Jest ona dodatkowo ozdobiona białymi, półprzezroczystymi śladami, które wyglądają jak dym. Skórka ta zawiera również funkcję StatTrak, która również znacznie podnosi jej wartość rynkową. Sama skórka jest bardzo droga, jeśli kupuje się ją jako fabrycznie nową, a z funkcją StatTrak cena może wzrosnąć o tysiąc złotych.

3. M4A4 Howl

Trzecią pozycją na naszej liście jest skórka M4A4 Howl. Jest ona prawie niemożliwa do zdobycia, chyba że w handlu z innymi graczami. Jest to wyjątkowa czerwona skórka, która zajmuje pierwsze miejsce pod względem ceny w historii wszystkich skórek do gier. 

Ozdobiony jest przedstawieniem wilka i jest jednym z najpiękniejszych skinów dla broni M4A4. Ponieważ jest on usunięty z oferty i kontrabandy, trudno jest określić właściwą cenę, ale z pewnością jest to jeden z droższych skinów do CS:GO.

4. Fire Serpent AK-47

Ta skórka nie jest może najdroższa na tej liście, ale bardzo trudno ją zdobyć. Można ją zdobyć jedynie poprzez otwarcie Operacji Bravo Case, co nie jest łatwe. Wszystko to sprawia, że jest to prawdopodobnie najbardziej pożądana skórka wśród graczy. Gracze twierdzą, że ta skórka znacznie poprawia wygląd AK-47 i że dzięki niej mają zupełnie inne wrażenia z gry.

5. Nuclear Threat Tec-9

Skórka Tec-9 Nuclear Treat jest obecna na rynku od 2013 roku. Pochodzi ona z kolekcji The Nuke Collection i jest ulubioną skórką wielu graczy, którzy są w ciągłym ruchu. Ta skórka jest przeznaczona dla fanów oliwkowej zieleni, która jest natryskiwana na pistolet. Jest ona również ozdobiona bardzo jasnym, radioaktywnie zielonym nadrukiem przedstawiającym wzór zagrożenia. Jest to jedna z najdroższych skórek do broni w CS:GO.

6. Pink DDPAT AWP

Pink DDPAT AWP to skórka, która dziś jest rzadko spotykana wśród graczy. Kiedy pojawiła się na rynku, była absolutnym hitem. Skórka ta jest ozdobiona różowymi i szarymi pikselami, i chociaż nie należy do najdroższych skórek CS:GO, to do dziś utrzymuje bardzo wysoką cenę. 

Wniosek

CS:GO to jedna z najpopularniejszych strzelanek od dnia premiery. Skórki do broni mogą całkowicie zmienić i poprawić wrażenia z gry. Jeśli jesteś zapalonym graczem CS-a, w pewnym momencie będziesz miał szansę dobrze zarobić, jeśli będziesz posiadał kilka takich skórek.