Ze względu na dużą wygodę zastosowania oraz korzyści płynące z ich wykorzystywania, urządzenia do klimatyzacji robią coraz większą furorę nie tylko w przypadku magazynów czy hal sklepowych, ale również budynków biurowych i tym podobnych obiektów.

Coraz częściej klimatyzacja znajduje swoje zastosowanie również w domach oraz mieszkaniach, dzięki czemu wzrasta popyt na tego typu urządzenia oraz coraz więcej osób interesuje się dodatkowymi funkcjami takich sprzętów. Najczęściej w mieszkaniach czy biurach mamy do czynienia z takim sprzętem, jak klimatyzatory, które są polecane do takich właśnie wnętrz jako ciche i nie uciążliwe, w porównaniu do innych rodzajów klimatyzatorów. Należy jednak pamiętać, że tego typu sprzęt składa się z dwóch części – jednej tej, która chłodzi i znajduje się w domu, tak zwanej części wewnętrznej, gdzie tworzy się para, oraz drugiej części, części zewnętrznej, która znajduje się zwykle na zewnątrz mieszkania, domu czy biurowca i tak skrapla parę. Dobra klimatyzacja, odpowiednio dobrana do typu budynku oraz funkcji, jakie powinna spełniać, bardzo dobrze nadaje się do zakupu i montażu. Oczywiście, nie tylko klimatyzatory są polecane jako te do montażu w domach czy lokalach, jednak na nie zwykle decydują się różnego rodzaju przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne. Oczywiście klimatyzacja powinna posiadać właściwy filtr minipleat, który chroni cały system przed zanieczyszczeniami.

Klimatyzacja tego typu pozwala na zyskanie dobrej cyrkulacji powietrza na obszarze, na którym jest ono zbyt duszne lub gorące, jest również łatwa w czyszczeniu, co niejednokrotnie przeważa, jeżeli chodzi o powody nabycia takie klimatyzacji. Właśnie dzięki wielu przydatnym funkcjom, klimatyzatory doskonale sobie radzą w większości pomieszczeń, gdzie są montowane, zaś osoby je nabywające są bardzo zadowolone, z wielu względów. Przede wszystkim dlatego, że urządzenia klimatyzujące oraz ich montaż jest zwykle podyktowany wygodą i komfortem osób przebywających najczęściej w pomieszczeniach. Innym powodem, dla którego tak wiele osób decyduje się montować w biurach i mieszkaniach te dwuczęściowe klimatyzatory, jest małe natężenie hałasu, z jakim one działają i zwykle stuprocentowa skuteczność.