Strona internetowa musi być z pewnością czytelna, aby osoba poszukująca na niej informacji którą ją interesują mogła je szybko znaleźć. Dlatego też menu nawigacyjne powinno być proste i przejrzyste.

Kolory na stronie nie powinno męczyć oczu przy dłuższym przeglądaniu, dlatego dobrze jest użyć kolorów stosowanych, jednak nie jest to zasada. Czasem bowiem strony internetowe tworzone są według wzorów kolorów kojarzonych z daną firmą, przykładowo według kolorów występujących w logo. Użytkownik musi wiedzieć że trafił w dobre miejsce, dlatego warto zadbać o grafikę, zdjęcia charakterystyczne dla danej branży. Jeżeli chcemy docierać do jak największego grona odbiorców warto stworzyć stronę w kilku językach, które będzie można dowolniej przełączać. Użytkownicy są przyzwyczajenie iż tego rodzaju buttony znajdują się na górze strony przy menu. Strona wielu językach to także możliwość wyświetlania jej w wyszukiwarkach w równych krajach. Firmy, które poszukują odbiorców zagranicznych mogą w ten sposób łatwo dotrzeć do bardzo szerokiego grona kontrahentów.

Firmy czasem potrzebują stron opartych na systemach zarządzani treścią, co bardzo ułatwia aktualizację treści. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, kiedy przykładowo chcemy dodać nową ofertę.

Wiele firm dodatkowo decyduje się także na prowadzenie bloga równolegle ze swoją stroną, można poinformować w nim o nowościach, nowej ofercie, czy też o różnych wydarzeniach takich jak targi branżowe czy konferencje. Dobry blog nie tylko będzie pełnił funkcję informacyjną, ale także może bardzo pozytywnie wpłynąć na odbiór firm przez klientów kreując jej profesjonalizm. Jeżeli szukamy firmy która stworzy dla nas stronę powinniśmy wybrać firmę w której ofercie jest projektowanie stron www, stron internetowych projektowanie stron www poznań. Oczywiście po stworzeniu strony warto także zadbać o jej promocję, obecnie warto postawić na pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach. Powinniśmy określić jakie słowa kluczowe najlepiej opisują naszą działalność i na nich skupiać działania.