Dobry stół do jadalni powinien być solidny i dobrze wykonany, z wykończeniem, które jest odporne na intensywne użytkowanie i wykazuje niewiele widocznych śladów zużycia.

Trwały materiał jest główną częścią dobrej konstrukcji, ale stół jest tak dobry, jak użyte do produkcji drewno, a im bardziej jest solidne, tym dłużej wytrzyma nasz stół.

Jakie cechy powinien mieć trwały stół?

Wybierz solidny i elegancki stół z dębowym blatem

Drewno łączone bezpośrednio z drewnem jest bardzo mocne, ponieważ zbyt wiele zaczepów i gwoździ lub śrub może osłabić konstrukcję mebla. Ogólnie rzecz biorąc, prostsze projekty są lepsze i sprawdzą się przez wiele lat użytkowania. Wybierając nowy stół spójrz na punkty połączeń, w których nogi stykają się z blatami i rogami, jeśli elementy zaczynają się rozdzielać, widzisz przerwy w rogach lub stół jest chwiejny podczas przesuwania, nie jest dobrze zbudowany. I uważaj na naprawdę niedrogie stoły, ponieważ elementy mogą być łączone razem za pomocą zszywek i kleju, taki mebel nie będzie zatem trwały.

Jeśli nie masz jeszcze krzeseł do jadalni, najważniejsze jest, aby nowe pasowały do stołu. Dawniej zawsze kupowano stoły i krzesła jako zestawy, ale obecnie nie robi się tego już tak często. Współczesny wystrój wnętrz pozwala na większą swobodę mieszania i dopasowywania stołów i krzeseł do naszych potrzeb i gustu. Na niewielkiej przestrzeni zaleca również zakup dodatkowych krzeseł i używanie ich w innych pokojach, gdy nie potrzebujesz ich przy stole, aby zaoszczędzić miejsce. Dzięki stołowi na cokole lub na kozłach masz większą elastyczność, aby posadzić więcej osób przy stole, ponieważ zapewniają więcej przestrzeni na nogi pod blatem.

Jeśli zależy ci na tym, aby mebel, który wybierzesz był trwały, solidny i elegancki, stół z dębowym blatem będzie dla ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Tego typu stół jest łatwy w utrzymaniu i przetrwa wiele lat użytkowania bez uszczerbku dla jego urody. Dodatkowo stoły wykonane z drewna pasują do pomieszczeń urządzonych w wielu różnorodnych stylach, łatwo również do nich dobrać eleganckie krzesła.