Felgi aluminiowe, nadają naszemu samochodowi sportowego charakteru. Szczególnie ładnie komponują się w autach sportowych, Felga składa się z tarczy, która przykręcana jest do piasty koła, oraz obręczy na której montowana jest opona.

Wyróżniamy felgi lekkie, wykonane ze stopów aluminium, są stosunkowo lekki, producenci stosują całą gamę pięknych wzorów, które poprawiają estetykę auta. Felgi stalowe, najbardziej tradycyjne i najcięższe felgi, są najłatwiejsze w naprawie i najtańsze. Szprychowe, są trudne w produkcji i najdroższe, najlepiej wyglądają zamontowane w pojazdach zabytkowych. Odpowiednie użytkowanie felgi, przedłuży jej żywotność, możemy konserwować je odpowiednimi kosmetykami samochodowymi. Każdy sklep motoryzacyjny, posiada w swojej ofercie odpowiednie preparaty. Oczywiście felgi mogą ulegać uszkodzeniom, przy mocnym uderzeniu w krawężnik felga może się wygiąć wówczas potrzebne będzie potrzebna naprawa, będziemy potrzebowali serwisu samochodowego, który oferuje prostowanie felg warszawa wola. Felga musi być prosta aby mogła na niej prawidłowo leżeć opona. Opony odpowiedzialne są za kontakt auta z podłożem.

Charakterystyka bieżnika, wpływa na właściwości jezdne w zależności od rodzaju nawierzchni. Na nawierzchnie mokre, stosujemy opony typu slick, dobrze jest również wybrać dobre felgi. Głębokie rowki umożliwiają dobre odprowadzanie wody, spod kół, woda wchodząc w rowki, dzięki obrotowi koła odprowadzana jest do tyłu. Zmniejsza to ryzyko poślizgu auta, co może skończyć się w najlepszym wypadku ostrym hamowaniem, lub stłuczką. Należy również pamiętać o zmianie opon w sezonie zimowym. Często słyszymy, w radiu czy telewizji że zima zaskoczyła drogowców. Zima zaskakuje również kierowców, którzy nie przewidując opadów, nie zmieniają opon, jazda na letnich oponach w zimie to zagrożenie również dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy przy przechowywaniu opon o odpowiednim zabezpieczeniu, środkami takimi jak kosmetyki samochodowe, które kupimy w każdym punkcie sklep motoryzacyjny.