Drewno jest naturalnym izolatorem i bardzo skutecznie izoluje zimno i ciepło. Oznacza to oszczędność znacznej ilości energii w porównaniu z domami z kamienia, betonu i cegły.

Oprócz tego, że jest dobrym izolatorem termicznym, drewno jest również doskonałym pochłaniaczem hałasu, dzięki czemu drewniane domy są ciepłe, relaksujące i spokojne. Ze względu na sposób budowania tego rodzaju budynków i staranne planowanie ich budowy, można je szybko zbudować w porównaniu z budynkami wykonanymi z materiałów takich jak kamień lub beton. Ta szybka kompilacja stanowi znaczne oszczędności pieniężne. Elastyczne projekty ułatwiają wprowadzanie zmian i modyfikacji. Wprowadzanie dodatków, zmiana wielkości łazienki lub zmiana układu pokojów w ramach projektu są możliwe, dzięki czemu można uzyskać dom w takim stylu, który naprawdę chcesz mieć. Niezależnie od tego, czy jest to tradycyjny dom, czy coś bardziej nowoczesnego, wybór odpowiedniego projektu należy do Ciebie. Budynki wykonane z trwałego, odnawialnego drewna i wyprodukowane bez użycia paliw kopalnych są nie tylko przyjazne dla środowiska, naturalne i organiczne. Jest to piękny, mocny produkt dostarczany przez samą naturę. Konstrukcje drewniane aktywnie pomagają środowisku, absorbując i magazynując dwutlenek węgla z atmosfery. Szybkie budownictwo i bez użycia zbędnych materiałów nie wpływa w żaden sposób na jakość.

Obecnie mamy możliwość wykonania różnorodnych rozwiązań architektonicznych, takich jak domek drewniany Łódź. Większość krajów zachodnich ma przepisy, w których na każde ścięte drzewo należy sadzić co najmniej jedno nowe. Jest to istotne, ponieważ oznacza, że na planecie będzie więcej drewna, co oznacza większą absorpcję węgla. Niestety wylesianie i niewłaściwa gospodarka drewnem jest częstym faktem, dlatego upewnij się, że twoje źródło drewna nie jest wątpliwe. Dojrzałe drzewa faktycznie zużywają mniej węgla niż młodsze, szybciej rosnące drzewa, dlatego może być korzystne w walce o zmianę klimatu wycinanie starszych drzew, wykorzystywanie ich w budownictwie i sadzenie nowych drzew przetwarzających węgiel na ich miejscu.