W wielu gałęziach gospodarki firmy korzystają z różnego rodzaju hal, mogą być to przykładowo miejsca do przechowywania towarów, lub też miejsca na stoiska handlowe czy też garaże.
Z pewnością hale to możliwość uzyskania dużej powierzchni stosunkowo niskim kosztem. W halach można umieścić różnego rodzaju zakłady produkcyjne, przykładowo fabrykę okien, czy też drzwi. Hale najczęściej są dość wysokie, dlatego też można w nich zamontować także suwnice, które znacznie ułatwiają pracę.
Można bowiem dość niskim kosztem postawić gotową fabrykę. Hale z płyt warstwowych są dość tanie w konstrukcji, z całą pewnością są dużo tańsze od budynków murowanych tradycyjnymi metodami. Dodatkowo hale stalowe można łatwo rozbudowywać i dostosowywać do indywidualnych potrzeb klienta. Firmy prowadzące działalność, handlową, gdzie sprzedają dużo gabarytowe towary potrzebują dużych powierzchni magazynowych.
W zależności od wielkości działki, można je postawić w różnych wymiarach, mogą to być przykładowo budynki chłodnicze, służące do składowania warzyw czy owoców.
Boki budynku mogą być wykonane z blachy pofałdowanej, albo prostej. Warto także pamiętać o ociepleniu hali, możemy do tego wykorzystać watę szklaną, ponieważ hale stalowe są zazwyczaj zimne. Termoizolacja pomoże w zimie utrzymać ciepło, a w lecie uchroni przed upałami. Obecnie także coraz częściej wykorzystywana jest pianka, która bardzo dokładnie izoluje hale, ale także je wygłusza. Blacha stosowana do budowy hal jest ocynkowana, jest to obecnie norma, w większości tego rodzaju konstrukcjach. Pozwala ona dać gwarancję wytrzymałości, dzięki temu blacha nie będzie rdzewiała, jest ona również powlekana, i na koniec może być pomalowana na właściwie każdy kolor, w zależności od wymagań klienta. Oczywiście hale z płyt warstwowych można szybko postawić co z pewnością jest dużą zaletą, jeżeli firma chce szybko rozpocząć swoją działalność. Hale tego typu mogą służyć także jako chłodnie i magazyny do przechowywania warzyw i owoców, z czego chętnie korzystają przetwórnie i rolnicy.