Nie jest problemem założenie własnej jednoosobowej firmy w Wielkiej Brytanii. Wystarczy nam jedna doba żebyśmy mogli już działać w sposób legalny. Tam sprawy urzędowe załatwia się bardzo szybko. Tylko jak mamy się za to zabrać?

Nie wszyscy jesteśmy w tym obeznani, a nie chcemy przecież mieć problemów z urzędnikami? To oznacza, że do akcji wkracza firma Capital Business Links Ltd to nasi rodzimy księgowi, którzy bardzo dobrze się znają na tym jak mają nam pomóc. Nie ma problemu z dogadywaniem się, bo to nasi rodacy, a zatem nie ma tutaj możliwość pomylenia się z ustaleniami czegokolwiek. Wszystko jest łatwe do zrobienia, a jeśli polegamy na doświadczonej firmie to tym bardziej na tym zyskamy. Oni przeprowadzą nas przez wszystkie etapy, które mają na celu dotarcie do końca, czyli do założenia naszej własnej firmy. Takiej pomocy właśnie teraz potrzebujemy.

Dlaczego warto zakładać firmę w UK?
Łatwiej się firmę zakłada, to znaczy nie trzeba przynosić tyle dokumentów, co w Polsce. Najważniejsze jednak jest to, że nie trzeba płacić aż tak wysokich składek. Musimy się tylko dowiedzieć, jaka stawka podatkowa jest do nas przypisana. VAT to albo 20%, albo 5% albo zero. W firmie, do której się właśnie zgłosiliśmy dowiemy się jak to wszystko ma wyglądać. Nie popełnimy wtedy błędu. Można powiedzieć, że jeśli nie mamy duże firmy, której dochody przekraczają osiem tysięcy funtów to nasza składa miesięczna na ubezpieczenie społecznie wyniesie mniej niż dziesięć procent tego, co w Polsce. Tak to jest jak najbardziej możliwe i właśnie, dlatego wielu Polaków zakłada w UK swoje firmy. Sami widzimy, że nie ponosimy żadnego ryzyka otwierając w Wielkiej Brytanii firmę i dlatego trzeba szybko skontaktować się z księgowymi żeby dowiedzieć się jak możemy to zrobić.

Na ich firmowej stronie firma w Anglii znajdziemy najważniejsze informacje na ten temat. Znajdziemy tam również kontakt do nich. Warto szybko się z nimi umówić i uzgodnić to, co najważniejsze.