Pojazdy elektryczne i hybrydowe stają się coraz bardziej popularne na całym świecie.

Zanim jednak nastąpi powszechne przejście do użytkowania samochodów elektrycznych, należy stworzyć wystarczającą sieć stacji ładowania takich pojazdów, aby zmniejszyć obawy właścicieli samochodów hybrydowych i elektrycznych przed potencjalnymi trudnościami z ładowaniem takich aut. Większość istniejącej infrastruktury znajduje się obecnie w miejscach publicznych, przestrzeniach komercyjnych i mieszkaniach jednorodzinnych. Właściciele i zarządcy nieruchomości zarówno prywatnych, jak i komercyjnych, powinni zacząć myśleć o włączeniu stacji ładowania do swoich budynków, ponieważ własna stacja ładowania samochodów ma wiele zalet. Oferowanie opłat to bezpośredni sposób na przyciągnięcie i zatrzymanie najemców posiadających samochody elektryczne. Prowadzenie stacji ładowania pojazdów elektrycznych jest bardzo widocznym sposobem na zilustrowanie wartości środowiskowych budynku lub firmy zarządzającej nieruchomościami. Może to przyczynić się do uzyskania ekologicznego wizerunku, który przyciąga i utrzymuje najemców i klientów, którzy podzielają te same wartości.

Oferując tę usługę bezpłatnie, podobnie jak obecnie wiele obiektów, firmy dodadzą nowej dynamiki do swojej marki korporacyjnej.

Gospodarze stacji ładowania mają możliwość generowania przychodów bezpośrednio od osób korzystających z usług stacji. Korzystanie z tego rodzaju systemów zazwyczaj wymaga instalacji zaawansowanych produktów stacji ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych. Obecnie w sprzedaży znajdziemy ładowarki, stacje ładujące do samochodów elektrycznych do hybryd plug-in ładowarki do hybryd, które możemy zamontować i łatwo z nich korzystać w celu naładowania baterii pojazdu. Budynki lub firmy oferujące ładowanie mogą oferować usługi kierowcom, którzy chcą ładować pojazdy elektryczne w ciągu dnia. Świadomość ekologiczna jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne, a posiadanie samochodu hybrydowego czy elektrycznego jest tego przejawem.