Woda towarzyszy nam w wielu aspektach naszego funkcjonowania. Na każdym kroku podkreślana jest jej wartość, życiodajność; często słyszymy o brakach wody, suszach. Decydujemy się na oszczędność, np. w gospodarstwie domowym, także w kuchni. W trosce o środowisko coraz częściej rezygnujemy z plastikowych opakowań, butelek, chcemy pić wodę z najbardziej naturalnego źródła. Dlaczego zatem nie wykorzystać tej płynącej w naszych rurach?

System filtrujący wodę- orzeźwienie prosto z kranu

Głównym problemem wody, którą pobieramy z wodociągów, jest jej twardość. Wpływa to na pracę urządzeń, które wykorzystują wodę, np. pralki; żywotność ubrań, ale także walory smakowe czy zdrowotne. Także naturalny osad w zbyt dużych ilościach tworzy kamień, który bywa zmorą użytkowników gospodarstw domowych. Często taka woda jest zdatna do wykorzystania dopiero po przegotowaniu. Kupujemy wodę butelkowaną; pomijając regularne koszty, musimy liczyć się ze szkodliwością plastiku na nasz organizm.

Z pomocą przychodzą urządzenia filtrujące. Dzięki ich pracy, woda zostaje oczyszczona z kamienia, jest uzdatniona i gotowa nawet do bezpośredniego spożycia.

Zalety systemu filtrującego wodę.

Oszczędzamy czas, pieniądze, dbamy o nasze zdrowie. Wprowadzamy w naszym domu harmonię- koniec z mnóstwem zużytych butelek. Wystarczy jedynie szybki montaż małego, ale jakże skutecznego urządzenia. Korzystając z urządzeń filtrujących dbamy także o naszą planetę.

Takie urządzenie jest wydajne, szybkie i dokładne. System filtrujący Dafi charakteryzuje się prostotą wykonania i funkcjonalnością. Instalując takie urządzenie, jesteśmy w stanie pobierać przefiltrowaną wodę do wykorzystania w przeróżnych celach.

Instalacja systemu filtrującego wodę Dafi.

Montaż urządzenia jest niezwykle prosty, wystarczy skorzystać z dołączonej instrukcji. Jedyne, czego potrzebujemy to: redukcja na wężyk jedna czwarta cala lub trójnik, klucz nastawny, nożyczki/nożyk tapicerski, śrubokręt, naczynie służące do sprawdzenia twardości wody.

Pierwszym krokiem jest zamontowanie kranika filtrującego w blacie lub zlewie. Przykręcamy element w miejscu wywiercenia otworu za pomocą śrubki. Docinamy wężyk wodny pod kątem prostym i nakładamy na niego nakrętkę połączenia, baryłkę oraz wstawkę usztywniającą.

Łączymy wężyk z kranikiem, wsuwając go do oporu wnętra gwintowanej rurki, następnie instalujemy filtr pod zlewem- odbezpieczając wkład filtrujący.

Wsuwamy wkład filtrujący w głowicę z prawej strony do momentu usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Przymierzamy wkład filtrujący, aby sprawdzić, czy na pewno zmieści się w miejscu montażu. Za pomocą wkrętów mocujemy filtr w wyznaczonym przez siebie miejscu. Zapinamy głowicę wciskając jej zaczep w otwór. Następnie podłączamy filtr do zaworu za pomocą wężyka dolotowego i odpowiedniej redukcji, dołączamy filtr do baterii za pomocą wężyka. 

System filtracji łączymy z instalacją zimnej wody za pomocą wężyków wodnych jedna czwarta cala. Następnie za pomocą paska dołączonego do opakowania sprawdzamy twardość wody pobranej z kranu, gdzie zamontowano system filtrujący.

Sprawdzamy twardość wody według skali, a następnie ustawiamy redukcję twardości wody, obracając filtr. Na koniec montujemy wskaźnik wymiany filtra, i uruchamiamy system filtrujący Flow Comfort. Teraz możemy cieszyć się czystą i przefiltrowaną wodą w naszym domu. Szczegółowa instrukcja na kanele Dafi.