Super Racjonalni to rodzinny kolektyw pasjonatów zdrowego trybu życia, a przede wszystkim zdrowej żywności. Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją zdrowych produktów, spośród których wiele ma status superfoods, a więc cechuje się wyjątkowymi właściwościami prozdrowotnymi. Celem Super Racjonalnych jest dostarczanie klientom wysokiej jakości produktów bogatych w składniki odżywcze, które są organizmowi niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Na które z nich szczególnie warto zwrócić uwagę?

Olej kokosowy i pasta kokosowa

Olej kokosowy uważany jest za jeden z najzdrowszych tłuszczów roślinnych na świecie, który nie tylko zawiera mnóstwo witamin, soli mineralnych i nienasyconych kwasów tłuszczowych, ale też nie prowadzi do tycia. Dzieli się na olej rafinowany oraz nierafinowany. Ten pierwszy poddawany jest działaniu środków chemicznych i wysokiej temperatury, przez co traci wiele swoich właściwości. W sklepie Super Racjonalni dostępny jest wysokiej jakości olej nierafinowany, który cechuje się silnym aromatem i smakiem kokosowym oraz właściwościami prozdrowotnymi. Może być stosowany zarówno jako dodatek do potraw, jak i jako naturalny kosmetyk nawilżający i wygładzający skórę. Z kolei bio pasta kokosowa powstaje wskutek wysuszenia i zmielenia miąższu kokosa. Stanowi znakomity dodatek do zdrowych deserów, naleśników czy też alternatywę dla tradycyjnej śmietany, za co ceniona jest szczególnie przez wegan.

Ocet jabłkowy

Naturalny ocet jabłkowy dostępny w sklepie Super Racjonalni to wyjątkowy superprodukt, który ma uniwersalne zastosowanie i wiele niesamowitych właściwości. Ze względu na charakterystyczny smak może być używany jako dodatek do sałatkowych dressingów czy marynat. Można również regularnie rozcieńczać łyżkę octu w wodzie i pić roztwór w celach zdrowotnych. Ocet jabłkowy ma właściwości antybakteryjne, wpływa pozytywnie na kondycję skóry i reguluje poziom glukozy we krwi. Zawiera mnóstwo bakterii probiotycznych, witamin, soli mineralnych oraz antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki. Zaleca się go osobom odchudzającym się, ponieważ powoduje uczucie sytości. Nie bez znaczenia jest fakt, że jego regularne spożywanie obniża poziom złego cholesterolu we krwi.

Ashwagandha

Ashwagandha to roślina występująca przede wszystkim w Indiach, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Najbardziej cenioną częścią tej rośliny jest korzeń i to właśnie on wykorzystywany jest do produkcji superfoods. Regularne spożywanie ashwagandhy wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, ponieważ roślina poprawia nastrój, redukuje stres i wzmacnia naszą odporność na tę reakcję organizmu. Badania dowodzą, że ma też pozytywny wpływ na koncentrację, dlatego zaleca się ją osobom, które mają wymagającą wzmożonego skupienia pracę czy też muszą dużo się uczyć. Suplementowanie ashwagandhy to troska o pracę układu nerwowego i sposób na bezsenność. W sklepie Super Racjonalni jest ona sprzedawana w postaci proszku w opakowaniu o objętości 150 g. Wystarczy dodać pół łyżeczki proszku do porannej kawy, aby znacznie lepiej rozpocząć dzień.