Gracze na całym świecie zasadniczo dzielą się na zwolenników konsoli oraz graczy PC, warto zwrócić uwagę iż gry na komputery wymagają dość drogich kart graficznych, dużej ilości pamięci.

Kupując konsole będziemy zaopatrzeni w sprzęt do gier który obsłuży każdą dedykowaną grę. Obecnie na rynku dostępna jest konsola PlayStation 5 to najnowsza odsłona od Sony, wiele studiów zajmujących się produkcją gier zapowiada nowe tytuły na tą platformę.

Naturalnie starsze gry dedykowane dla PlayStation 4 również będą obsługiwane przez nową wersję, będziemy mogli powrócić do naszych ulubionych tytułów i odkrywać je na nowo. Oczywiście w świecie gier wiele tytułów jest nieśmiertelnych, gracze chętnie prowadzą rozgrywki w grach które ukazały się przed kilkoma laty. Z pewnością nowa konsola do gier będzie drugim życiem dla wielu tytułów wydanych na poprzednie wersje PlayStation.

Wielu graczy jest wiernych swoim ulubionym gram, nawet jeżeli posiadają one 5 lat i więcej, z pewnością posiadają wielu fanów na całym świecie. Dobrym przykładem może być GTA 5 czy też Wiedźmin 3 które są dość starymi grami, jednak dzięki różnym dodatkom, nadal gra w nie wiele osób na całym świecie. Oczywiście pojawiają się coraz nowsze pozycje, warto zwrócić uwagę na nowe tytuły ze względu na coraz bardziej rozbudowany świat gry, lepszą grafikę tworzą z myślą o najnowszej wersji konsoli.

Horizon Zero Dawn

Dość popularną grą z 2017 roku jest Horizon Zero Dawn, obecnie możemy cieszyć się wydaniem Complete Edition, jest to gra która toczy się w odległej przyszłości, w grze wcielamy się w modą wojowniczkę Aloy, która musi odnaleźć się w tym w pełnym zagrożeń świecie, gdzie dominują mechaniczne bestie czyhające na jej życie. Oczywiście gra daje bardzo rozległy świat, jest to gra otwarta, będziemy mogli zatem eksplorować różnego rodzaju lokalizacje, z pewnością dużą popularność zawdzięcza doskonale przygotowanej grafice oraz żywym kolorom. Nasza bohaterka będzie eksplorowała nie tylko dzikie obszary ale także różne wioski poznając różne plemiona a także pozostałości po dawnych cywilizacjach. Oczywiście posiada ona broń, główną bronią będzie w tym przypadku łuk oraz lina, w grze będziemy dążyli do jak najlepszego rozwoju naszej postaci, będziemy zdobywali kolejne poziomy gry. Na uwagę zasługuje także muzyka oraz wszystkie dźwięki w grze, które dopełniają wyjątkowość tej produkcji. Oczywiście oryginalnie gra była wydana na PlayStation 4 gdzie oferuje rozdzielczość obrazu 1080p. W przypadku wersji na PlayStation 4 Pro będziemy mogli grać się w rozdzielczości 4K, podobnie jak w przypadku wersji na komputery PC, gdzie również będziemy mogli grać na monitorach ultra-wide, dzięki czemu będziemy mogli obserwować większy zakres fantastycznego świata gry.

Marvel’s Spider Man

Kolejnym bardzo popularnym wśród graczy konsolowych tytułem jest Marvel spider-man, jest to gra przygodowa gdzie wcielamy się w słynnego superbohatera Spidermana. Oczywiście gra będzie toczyła się w Nowym Jorku, gdzie Peter Parker będzie walczył z wieloma wrogami. Na uwagę zasługuje mechanika gry, nasz bohater będzie mógł walczyć za pomocą pięści, nóg czy też charakterystycznej dla niego pajęczyny, będzie mógł za pomocą niej poruszać się pomiędzy budynkami. Dodatkowo pajęczyna posłuży na także do chwytania różnych przedmiotów które mogą zostać zwrócone w kierunku naszych przeciwników czy też złapania w sieć samego wroga. Różnego rodzaje misje oczywiście będziemy mogli wykonywać na różne sposoby, z pewnością gracze którzy wolą załatwienie sprawy po cichu będą mogli się skradać, natomiast inni którzy wolą szybką akcję, mogą rozwiązywać problemy siłowo. Naturalnie gra posiada polską wersję językową, dzięki czemu będziemy mogli szybko zrozumieć kolejne misje, jak i całą fabułę tej niesamowitej gry.

Nowa platforma konsoli PlayStation 5

Starsze gry na konsoli PlayStation 5

Większość gier dostępnych obecnie na rynku była wydawana z myślą o konsoli PlayStation 4, obecnie najnowsza odsłona PlayStation 5 daje możliwość lepszego wykorzystania silników gry, Jednak warto zwrócić uwagę iż gry na ps4 stanowią obecnie większość oferowanych na rynku. Z pewnością w ciągu następnego roku pojawi się wiele tytułów które będą mogły wykorzystać w pełni potencjał PlayStation 5. Duża moc obliczeniowa oraz możliwości najnowszej karty graficznej pozwolą także na nowo odkrywać stare tytuły, z pewnością najnowsza konsola daje użytkownikom niespotykane dotąd możliwości.