Posiadanie własnego domu to marzenie wielu osób. Obecnie bardzo popularne są domy parterowe, które są doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie innowacyjne oraz funkcjonalne rozwiązania. Domy parterowe organizują strefę dzienną i nocną na jednej kondygnacji, a taras z widokiem na ogród zamieniają w znakomitą strefę relaksu i wypoczynku. Domy parterowe są niezwykle funkcjonalne oraz bardzo komfortowe podczas codziennego użytkowania.

Domy parterowe – piękny wygląd i niesamowita wygoda

Projekt domu parterowego jest doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy chcą mieszkać w wygodnym domu pozbawionym barier architektonicznych w postaci schodów. Posiadają jeden strop, na którym opiera się konstrukcja dachu, co dodatkowo jest prostsze i tańsze w realizacji.

Najczęściej wśród projektów domów parterowych dostępnych na rynku odnaleźć można domy parterowe z dachem płaskim lub dwuspadowym dachem. Prosta bryła w połączeniu z takim dachem gwarantuje łatwe oraz ekonomiczne ogrzanie domu, bez strat ciepła przez tzw. mostki termiczne.

Inwestorzy zainteresowani budową domu parterowego mają do wyboru projekty w stylu klasycznym, nowoczesnym lub tzw. nowoczesnej stodoły. W większości parterówek pojawiają się duże przeszklenia, często w postaci narożnych okien oraz obszernych drzwi tarasowych. Dzięki takiemu zabiegowi są one bardzo dobrze doświetlone oraz mogą korzystać z ogrzewania za pośrednictwem światła słonecznego. Tego typu domy doskonale wpisują się w klimat dużej oraz pełnej zieleni działki.

 

Dla kogo domy parterowe są dobrym wyborem?

Najczęściej w przypadku rozłożystego domu parterowego niezbędna jest duża działka, na której te domy prezentują się też najbardziej efektownie. Jeśli jednak mamy niewielką działkę, nic straconego. W kolekcji projektów domów parterowych bez problemu można znaleźć taki projekt, który zmieści się na niewielkiej posesji.

Niewielkie projekty domów parterowych są doskonałą propozycją dla osób starszych, singli oraz osób niepełnosprawnych. Z kolei te większe domy, będą dobrym rozwiązaniem dla rodzin wielodzietnych. Oferta projektów parterowych jest na tyle bogata, że każdy znajdzie projekt odpowiedni dla siebie. Sprawdź najpopularniejsze projekty domów parterowych na stronie DOMYwStylu.pl. Przy poszukiwaniach projektu warto skorzystać z wyszukiwarki zaawansowanej i uwzględnić dodatkowe kryteria wyboru, tj: kształt dachu, liczba sypialni oraz wyposażenie budynku w garaż.

 

Domy parterowe a integracja domowników i kontakt z naturą

Budowa domu parterowego posiada wiele zalet. Rozplanowanie pomieszczeń na jednej kondygnacji bez wątpienia zbliża do siebie wszystkich domowników. W takich domach członkowie rodziny zdecydowanie więcej czasu spędzają ze sobą mając łatwiejszy dostęp do wszystkich pomieszczeń. Dom parterowy to również łatwiejsza komunikacja z podwórzem. W większości projektów wyjście na taras pojawia się nie tylko z salonu czy jadalni, ale również z sypialni. Bez wątpienia będzie to dużym atutem w ciepłe dni. Odpoczynek w otoczeniu natury wpływa pozytywnie na komfort psychiczny oraz daje poczucie trwałego kontaktu z naturą. Integracja z rodziną, bezproblemowa komunikacja oraz bliskość z otaczającą przyrodą to zalety, które przekonują inwestorów do wyboru domu parterowego.