Każdy, kto chce mieć duże plony kukurydzy wie jak ważna jest walka z chwastami? Nie można tej walki sobie dopuścić, bo można mieć jeszcze większe problemy. Plony będą niskie, często rolnicy zamiast je zbierać to orzą pole i kończy się to samymi stratami.

Na to nie możemy sobie pozwoli, bo jeśli kukurydza jest nam potrzebna na kiszonkę to trzeba starać się ją wyhodować największą jak się tylko da. Źle zastosowana ochrona herbicydowa może spowodować, że roślina nie urośnie, ale chwasty będą miały się bardzo dobrze. Chwasty rosną na suchej glebie, ale jeszcze lepiej się rozwijają, kiedy jest mokro. Najgorszym okresem dla kukurydzy jest czas, kiedy wyrasta jej około dziesięciu liści.

Wtedy można się spodziewać ataku ze strony chwastów. Może pojawić się perz właściwy, ale również chwastnica jednostronna. To takie chwasty, które bardzo silnie się rozwijają i niszczą uprawy. Plony mogą być mniejsze o dziesiątki procent. Niektóre chwasty wypierają bardzo skutecznie kukurydzę i to już od pierwszych dni, kiedy ją posadzimy. To, dlatego trzeba z nimi walczyć.

Substancje zawarte w najlepszych herbicydach

Bardzo ważne jest to, co znajduje się w herbicydach i też to, od jakiego producenta pochodzą. To istotne, ponieważ jeśli dobierze właściwy składnik do walki z chwastami to zostaną one zniszczone. Źle dobrany składnik to problem, dlatego trzeba będzie wszystko sprawdzić przed zakupem. Jest kilka znanych substancji, które powinny znaleźć się w herbicydzie. Będzie to Izoksaflutol czy też Petoksamid. Jeśli się na tym nie znamy to trzeba będzie zgłosić się do firmy, która sprzedaje środki ochrony roślin. Jeśli mają bardzo zdążę doświadczenie to mówimy, o co nam chodzi i jakie chwasty chcemy zwalczać, a oni nam wszystko przygotują. Bardzo dobrze wykonany oprysk kukurydza przyniesie nam ulgę. Będziemy widzieć, że zrobiliśmy wszystko, żeby zwalczać chusty. Musimy wiedzieć, co się stosuje i w jaki sposób się stosuje. Wtedy skuteczność herbicydów jest bardzo duża i na tym nam najbardziej zależy.