Kiedy chcemy zmienić wygląd naszego mieszkania czy też domu można zastosować wiele niedrogich elementów.

Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy trochę pieniędzy na materiałach, ale także remont nie musi być duży, ponieważ będziemy mogli łatwo je zamontować. Z pewnością jednym z takich rozwiązań jest sztukateria, dzięki niej można zmienić w dużym stopniu styl naszego mieszkania. Dodatkowo wyroby sztukateryjne będą mogły w pewnym stopniu ukryć pewne niedoskonałości, jak przykładowo krzywe ściany, czy też nierówny sufit. Podczas prac remontowych w starszych budynkach często usuwana jest warstwa farny czy też tynku z sufitu wówczas może się okazać że nasz sufit jest bardzo krzywy. Jeżeli poszukujemy pomysłu na niwelację dobrym pomysłem mogą okazać się styropianowe panele i belki. Dzięki nim łatwo będziemy mogli wykonać elegancki równy sufit. Dzięki sztukaterii można łatwo i tanio odtworzyć rustykalny wygląd autentycznych, starzonych belek. Odlane z form z oryginalnych odzyskanych drewnianych belek ze stodoły o dużej gęstości mogą doskonale sprawdzić się wszędzie tam gdzie nie możliwe jest zastosowanie ciężkich wykończeń. Natomiast styropian możemy szybko przykleić w dowolnym miejscu.

Idealnie nadają się do przekształcania zwykłych domów, sklepów czy restauracji w niezwykłe, urocze miejsca w stylu wiejskim.

Są wytrzymałe i łatwe do zainstalowania na praktycznie każdym rodzaju powierzchni, można to zrobić przykładowo za pomocą mocnego kleju montażowego. Obecnie najpopularniejsze jest wykonanie sufitów z tego rodzaju belek, dzięki remu będziemy mogli wykonać idealny sufit, bez konieczności kosztownego i czasochłonnego tynkowania. Z pewnością styropianowe panele i belki to doskonałe rozwiązanie dla majsterkowiczów którzy nie chcą wynajmować do remontu ekipy budowlanej. Tego rodzaju elementy możemy łatwo docinać i łączyć, dlatego też chętnie kupują je osoby które chcą zaoszczędzić. Za ich pomocą można uzyskać całkowicie nowy styl naszego sufitu.