Cel reklamy jest taki sam na każdej platformie. Niezależnie od tego, czy jest to telewizja, ulotka czy gazetka promocyjna, ostatecznym celem jest zaoferowanie klientom produktu lub usługi.

Niektórzy twierdzą, że ulotki są częścią strategii marketingowej, a inni twierdzą, że jest to po prostu taktyka sprzedaży. Tak czy inaczej, nadal chodzi o to, aby zainteresować odbiorcę tym, co jest w ofercie.
W czasach internetu i zaawansowanej technologii pojawią się argumenty, że ulotki są przestarzałą metodą promocji. Jednak nie może to być dalsze od prawdy, ponieważ wiele firm i sklepów umieszcza swoje gazetki promocyjne online, aby klient mógł je wygodnie przejrzeć przed wyruszeniem na zakupy. W ten sposób można wygodnie zrobić listę potrzebnych artykułów i szybkie zrobienie zakupów bez konieczności poszukiwania ulotki wybranego sklepu w domu czy skrzynce pocztowej. W porównaniu z reklamami telewizyjnymi gazetki promocyjne są jednorazowe i dotyczą zazwyczaj promocji asortymentu w sklepie dostępnych tylko przez określony czas.

Niezależnie od tego, czy jest to ulotka z jedzeniem na wynos z fast foodów, czy taka, która oferuje promocje w sklepach spożywczych czy drogeriach, chodzi o to, aby zachęcić czytelnika do poszukiwania i zakupu produktu.

Zawsze warto poszukać sposobów na ulepszenie naszej własności lub stylu życia. Wkładając ulotkę do skrzynek na listy, firma może przybliżyć produkt szerokiej rzeszy czytelników. Dobra gazetka promocyjna poinformuje odbiorcę dokładnie o tym, co oferuje sklep i zapewni kluczowe informacje zawarte na małej przestrzeni. Będzie wyraźnie określać wszystkie ważne informacje, w tym nazwę marki, logo marki i dane kontaktowe. Poszukaj gazetki Delikatesy Centrum w skrzynce pocztowej lub po prostu w Internecie. Ulotka powinna zachęcić czytelnika do zakupu oferowanego produktu lub usługi. Ponieważ jest to wersja papierowa, może to być zarówno okresowa, jak i długoterminowa, dlatego jest to metoda reklamowa o długiej żywotności i stosunkowo tania w produkcji i dystrybucji.