Każdy kto ma swój własny samochód zapewne po dłuższym czasie jego użytkowania po prostu go zna i wie jak jeździ oraz na co zwracać uwagę podczas jazdy.

Właśnie z tego względu nam jako właścicielom zdecydowanie najłatwiej jest zauważyć wszystkie nieprawidłowości w jeździe czy ogólnym funkcjonowaniu takiego samochodu. Jeśli nasz silnik wyposażony jest w turbosprężarkę to powinniśmy wiedzieć jak rozpoznać to, że jest uszkodzona.

Uszkodzona turbosprężarka – objawy

Jeśli chodzi o samą turbosprężarkę w silniku to jej głównym zadaniem jest zwiększenie mocy jednostki napędowej i tym samym często obniżenie spalania. Jednak jak każdy element w samochodzie nie jest ona wieczna i prędzej czy później najzwyczajniej w świecie się zużyje. Z kolei my jako użytkownicy samochodu powinniśmy wiedzieć jakie są typowe objawy jej uszkodzenia, aby w odpowiednim momencie zareagować. Przede wszystkim pierwszym i zdecydowanie podstawowym objawem świadczącym o tym, że turbosprężarka w naszym samochodzie nie działa prawidłowo jest wyraźny spadek mocy w silniku. Samochód po prostu nie będzie w stanie dynamicznie przyspieszać. Oczywiście nie jest to jedyny objaw, bo dodatkowo może pojawić się także dymienie z rury wydechowej podczas przyspieszania. Co więcej, jeśli otworzymy maskę i zobaczymy, że turbosprężarka jest zaolejona to także niestety nie będzie to dobry objaw. Czasami pojawiają się również dziwne dźwięki spod maski i one też często świadczą o tym, że turbina w samochodzie nie działa tak jak powinna.
Turbosprężarka – jakie są objawy jej uszkodzenia?

Czy można jeździć z uszkodzoną turbosprężarką?

Zdarza się tak, że niektórzy przed dłuższy czas jeżdżą z uszkodzoną turbosprężarką – jednak w praktyce nie jest to dobre, bo raz, że taka jazda bywa po prostu denerwująca, a dwa w ten sposób możemy tylko i wyłącznie zwiększyć koszty jej naprawy. Dlatego też zawsze najlepszym rozwiązaniem jest regeneracja turbo Warszawa zaraz po tym jak zobaczymy pierwsze objawy tego, że z turbiną jest coś nie tak.