Ceglane ściany mogą być bardzo pięknym akcentem i mają tę zaletę, że można je łatwo zintegrować z niemal każdym rodzajem wystroju, niezależnie od stylu.

Ceglane ściany mają charakter industrialny lub rustykalny, ale w połączeniu z innymi wpływami mogą się dostosować i stać się częścią stylowego wystroju. Istnieje wiele sposobów na zintegrowanie ich z wystrojem wnętrza. Na przykład bardzo interesujące może być zastosowanie ściany z cegły jako przegrody pomieszczenia. To przydatna funkcja, która staje się częścią dwóch pokoi i można ją łączyć na dwa różne sposoby. Użyj go, aby oddzielić kuchnię od jadalni lub przedpokój od salonu. Jest to funkcja, która najlepiej wygląda w częściach wspólnych lub towarzyskich, a także w miejscach prywatnych, takich jak sypialnia czy łazienka. Tam atmosfera jest zupełnie inna, i inne rozwiązania są bardziej odpowiednie. Możesz także stworzyć piękny łuk między pokojami. Korytarz z pewnością skorzysta na odsłoniętych ceglanych ścianach, ponieważ są one przestrzenią przejściową i niekoniecznie muszą pasować do reszty domu. Kuchnia jest także doskonałym miejscem na ceglane ściany. Pomagają stworzyć ciepłą i swobodną atmosferę ze względu na fakturę i kompozycję takich ścian.


Jednym z najczęstszych sposobów korzystania z cegieł i ścian z cegły jest zintegrowanie ich z projektem kominka. To klasyczny styl dekoracji wnętrza, który zapewnia przytulność, którą większość ludzi stara się osiągnąć w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej. Na stronie https://retrocegla.pl/ znajdziesz wysokiej jakości cegły do aranżacji wnętrza. Ceglane ściany są zwykle używane jako akcenty i zwykle uzupełniają gładkie białe ściany. Odsłonięte drewniane belki sufitowe i cegła na ścianach nadają każdemu salonowi rustykalny charakter, białe meble dodadzą mu nowoczesnego i klasycznego charakteru, a lustra sprawiają, że mała przestrzeń wydaje się większa. Surowy charakter cegły można złagodzić, dekorując wnętrze przedmiotami takimi jak kryształowe żyrandole i teksturowane puszyste poduszki.